ועד ראשי האוניברסיטאות: ללא התקדמות נסגור המוסדות ביום ראשון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
15 בינואר 2008

שביתת המרצים המתארכת הובילה את ועד ראשי האוניברסיטאות לצעדים קיצונים. לאחר שבקשתם להוצאת צווי מניעה למרצים הבכירים השובתים זה עשרות ימים נדחתה באופן זמני על ידי בית הדין לעבודה, הודיעו חברי הוועד כי הסמסטר הראשון השנה בסכנה. לפי הודעת הוועד בעבר, במידה ולא יושג הסכם עד יום חמישי - הרי שהסמסטר יבוטל שכן לא יהיה ניתן להשלימו. כעת, הרחיבו חברי הוועד את הדד ליין, ומנגד הוסיפו משקל לאיום - אם לא יפתר המשבר עד שישי בצהריים - יסגרו בעצמם את האוניברסיטאות.

משמעות הצעד החריף הוא השבתה כוללת של כל האוניברסיטאות בישראל. אם עד כה עדיין התקיימו שיעורים וקורסים באופן חלקי, ללא המרצים הבכירים, אזי עכשיו למעשה יושבתו לחלוטין. דרישת הוועד היא כי תחול התקדמות משמעותית ומיידית במשא ומתן, שכן השביתה המתמשכת פוגעת עד מאוד בשנה האקדמית. לדברי נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, הפרופ' רבקה כרמי, הסמסטר הראשון ככל הנראה יבוטל ואפסה התקווה להצילו. עם זאת, עדיין יש לפתור המשבר, בטרם יזלוג לסמסטר השני ויעמיד בסכנה את כל השנה האקדמית.

המרצים הבכירים שובתים זה 87 ימים במחאה על תנאי השכר שלהם. במשא ומתן בין המרצים לאוצר חלה התקדמות מסויימת, במסגרתה הורידו המרצים את דרישותיהם והאוצר התקרב מצידו, אך עדיין הפערים גדולים. דיוני המשא ומתן "מתפוצצים" חדשות לבקרים, והן המרצים והן הוועד מאשימים את נציגי האוצר בזלזול במרצים. במקביל, סטודנטים באוניברסיטת בן גוריון התבצרו בבניין הסנאט בקמפוס במחאה על המשבר.

מקורות[עריכה]