לדלג לתוכן

נצחון כפול בבית המוות: ההולנדים נצחו 2:0 את הרומנים והאיטלקים עלו לרבע הגמר אחרי תוצאה זהה מול צרפת

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

17 ביוני 2008
פעמיים 2:0 ושמחה גדולה לאיטלקים - זאת הייתה תמונת המצב בסיבוב המשחקים האחרון ב"בית המוות" ביורו 2008. האיטלקים ניגשו לשחזור גמר המונדיאל האחרון מול סגניתם צרפת. שתי הנבחרות כשלו במשחקיהן הקודמים בבית האיכותי ביותר ביורו והיו תלויות גם במשחק השני שהתקיים במקביל - הולנד נגד רומניה. הנבחרת ההולנדית כבר הבטיחה עלייתה לרבע הגמר ואת ראשות הבית, ועל כן רבים חששו כי לא תנסה לנצח את המשחק נגד הרומנים כמיטב יכולתה, אלא תעלה מחליפים. דבר זה היה נכון - הולנד אכן לא פתחה עם כל כוכביה, ולמעשה כמעט כולם הוצאו מהספסל.

אך האיטלקים והצרפתים שחששו ממשחק כמעט-מכור שיתן נצחון קל לרומניה חששו לשוא - הרומנים לא יכלו להולנד ב' והפסידו 2:0 לאחר משחק מביך למדי לחוליית ההתקפה הרומנית. נבחרת רומניה לא רדפו נצחון וניכר כי היו מוכנים להסתפק בתיקו, אשר היה מעלה אותם גם כן לשלב הבא. עם זאת, נפוצה האימרה שבכדורגל - מי שלא תוקף - חוטף, ואכן ההולנדים נהנו מחופש תנועה מוחלט בכל רחבי המגרש. השער הראשון הגיע בדקה ה-54 מרגלי הונטלאר, ורובין ואן פרסי חתם התוצאה בדקה ה-87 עם כדור חזק ומהיר לשער הרומני.

זהות העולה אם כך נקבעה במשחק בין צרפת ואיטליה. זה היה משחק שקול יותר כששתי הנבחרות ניסו להלחם על על הכרטיס הנוסף. איטליה עלתה ליתרון כשאריק אבידאל הכשיל את לוקה טוני כשזה נותר רק מול השוער הצרפתי, קופה. השופט לא היסס רבות והרחיק את אבידל, נתן לאיטלקים פנדל אותו בעט פירלו בדיוק רב וקבע 1:0. צרפת, ששוב סובלת מהרחקת שחקן במשחק קריטי מול איטליה, הייתה בפיגור של שער ושחקן.

המחצית השנייה נפתחה באופן מתון יותר, כאשר שתי הנבחרות נזהרות שלא לספוג - איטליה לא רצתה לשמוט היתרון וצרפת לא רצתה להקבר תחת פער בלתי ניתן לגישור. חדשות אשר ככל הנראה הגיעו מהמשחק של הולנד נגד רומניה ללא ספק סייעו גם כן להאטת הקצב במשחק האיטלקי והתמקדות בהגנה. בכל זאת - היו אלה האיטלקים שהבקיעו את הגול הבא, כשדה רוסי בועט ממרחק רב אל עבר השער וגם הנרי לא מצליח לעצור הכדור, אלא רק להתחכך בו קלות. האיטלקים התכנסו במהירות להגנה ושמרו על היתרון עד שריקת הסיום.

האיטלקים ישחקו ברבע הגמר מול נבחרת ספרד, בזמן שהולנד תאלץ לחכות למחר כדי לדעת את זהות היריבה שלה - שבדיה או רוסיה.

מקורות

[עריכה]