לדלג לתוכן

שלושה דורות נפצעו בפגיעת קסאם בביתם

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

23 ביולי 2007

רקטת קסאם

גם היום (שני), כמו אתמול, המשיכו פגיעות הקאסמים אשר משוגרים מרצועת עזה לעבר ישובי הנגב המערבי. היום היה זה קיבוץ כרמיה אשר היה למטרת המשגרים. רקטת קסאם פגעה באופן ישיר בבית משפחה בקיבוץ וגרמה לפציעת שלוש בנות המשפחה אשר שהו בו באותה העת - סבתא, בתה ונכדתה.

צוותי הרפואה אשר הוחשו למקום שמחו לגלות כי השלוש נפצעו באורח קל בנפרד. הנכדה, תינוקת בת שמונה חודשים בלבד, וכן אימה, הועברו לבית חולים ברזילי אשר באשקלון הסמוכה. ככל הנראה השלוש סבלו בעיקר מחרדה וגורמים בבית החולים אישרו כי הרופאים לא איתרו כל נזק גופני אשר נגרם לתינוקת.

בתי התושבים בקיבוץ כרמיה אינם ממוגנים כנגד פגיעת הקסאמים, זאת על אף היותם בטווח הרקטות ופניות בעניין לגורמים שונים. עם זאת, הקיבוץ כן מחובר למערכת ההתראה "צבע אדום", אשר ככל הנראה הצילה את חיי המשפחה. האם מיהרה עם הישמע ההזעקה לשאת את בתה הפעוטה מעריסתה ולעמוד תחת קורה חזקה בסלון הבית, אשר הייתה הדבר הקרוב ביותר בקרבתה לחדר ממוגן. שניות מעטות לאחר מכן פגעה הרקטה בבית.

פגיעה זו באה לאחר מקרים דומים אמש, כאשר שתי רקטות פגעו בשני מוסדות חינוך בנגב המערבי. באחד המקרים נפצעה סטודנטית צעירה בידה כתוצאה מהפגיעה, בעוד שהאחרת הייתה במגרש ספורט ליד בית ספר בשדרות, אשר עקב החופש הגדול היה נטוש. בימים האחרונים, בעקבות התחדשות מתקפת הקסאמים באזור, התרבו הקריאות בדרישה מממשלת ישראל לעשות מעשה בנוגע לשיגור הקסאמים. אמש, בעקבות פגיעות הקסאמים, מיהר כוח תגובה של חיל האוויר לתקוף פעילי הגי'האד האיסלאמי אשר ככל הנראה היו אחראים לשיגור, אשר אותרו סמוך למשגרי הקאסמים.

מקורות

[עריכה]