לדלג לתוכן

א' מבית הנשיא עתרה לבג"ץ: עמתו ביני לבין קצב

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 במאי 2008
א' מבית הנשיא הגישה היום (רביעי) באמצעות עורכי דינה, הפרופסור אריאל בנדור ועו"ד אלדד יניב, עתירה לבית המשפט העליון בבקשה שזה יחייב פרקליטות המדינה לערוך עימות בינה לבין משה קצב. א', שהייתה המתלוננת הראשונה בפרשת האישומים המיניים כנגד קצב, מבקשת כי בית המשפט יקבע שיש לעמת בינה לבין נשיא המדינה לשעבר, זאת לאחר שבקשות דומות מהיועץ המשפטי לממשלה נדחו, לטענתה.

החשדות הקשורים בקצב וב-א' הם מהחמורים ביותר בכל הפרשה. על פי החשד, קצב אנס אותה בעת שעבדה תחתיו במשכן בית הנשיא. עם זאת, על אף טיוטת כתב האישום לבסוף הוסרו סעיפי האישום בנוגע למתלוננת לאחר שקצב חתם על הסדר טיעון עם הפרקליטות. בסערה הציבורית ובדיונים בבג"ץ בעקבות הסדר הטיעון הזה, במסגרתו הוסרו סעיפי אישום חמורים רבים אחרים, טענו אנשי הפרקליטות כי לא ניתן לבסס את האישומים על ידי הראיות.

לאחר שקצב חזר בו מהסדר הטיעון, נטרפו כל הקלפים מחדש והפרקליטות החלה עובדת על כתב אישום חדש. זה, על פי ההשערות, יכלול סעיפים מספר אשר הוסרו במסגרת הסדר הטיעון. עם זאת, בכירים בפרקליטות כבר התבטאו כי יהיה קשה במיוחד לשלב את סעיפי האישום בנוגע ל-א' מבית הנשיא. פרקליטיה של א' טוענים בעתירתם לבג"ץ כי הבחינה המחודשת של הפרשה מחייבת גם לבחון מחדש את החשדות האלה, וכי העימות יהיה כלי יעיל בנושא. עוד נטען כי העימות ישרת גם את רצונו של קצב עצמו, אשר הצהיר כי חזר בו מהסדר הטיעון כיוון שמבקש להוכיח חפותו.

עוד בנושא[עריכה]

מקורות[עריכה]