לדלג לתוכן

אוהדי הפועל תל אביב חיללו קברי הוריו של חולדאי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

3 ביולי 2007

חולדאי - סירב להגביר האבטחה סביבו נוכח האיומים

היום (שלישי) נחשף כי קברי הוריו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי חוללו ורוססו על גביהם כתובות נאצה ואיומים כלפיו. ככל הנראה, האחראים למעשה הם אוהדי הפועל תל אביב המבקשים למחות על הריסתו המתוכננת של האצטדיון הביתי של קבוצת הכדורסל העירונית - אולם אוסישקין. המשטרה פתחה בחקירה בנושא.

הוריו של חולדאי קבורים בבית העלמין אשר בקיבוץ חולדה. האחראים על בית העלמין נדהמו לגלות הבוקר את הכתובות הארסיות שרוססו על גבי הקברים, בלשון "אתה הבא בתור", "מי שמתעסק עם אוסישקין, מת" ו"תיזהר משער 5" (אזור האצטדיון בו נוהגים לשבת האוהדים המסורים ביותר של הפועל תל אביב). חולדאי אמר בראיון לגלי צה"ל כי הוא מרגיש שדמו הפך הפקר עקב האופן בו מוצגים לרוב מקרים שכאלה בתקשורת. חולדאי התייחס בדבריו אלו למקרים דומים שנגעו לפרשת אוסישקין, באחד מהם אף נזרקו לעברו חזיזים. עוד הוסיף חולדאי כי סירב להצעת המשטרה להגביר את האבטחה סביבו מחשש לתקיפת אוהדים.

ארגונים רבים הוציאו את גינויים לפעולה, ביניהם החברה להגנת הטבע וארגונים ירוקים נוספים. עוד בין המגנים מטה המחאה של אוהדי הפועל תל אביב כנגד תוכנית העירייה. אחד מחברי המטה מסר לגלי צה"ל כי הוא מגנה את הפעולה וסולד ממנה.

הפועל תל אביב בכדורסל הייתה בשיאה מהקבוצות הגדולות ביותר בכדורסל הישראלי, אך כיום הדרדרה עד לליגה השלישית ואוהדים רבים אבידו בה עניין עקב ההפסדים. אולם אוסישקין, אשר שימש כביתה של הקבוצה עשורים רבים, היה לנכס תרבות בעבור אוהדיה וחלק בלתי נפרד מסצינת הספורט והכדורסל בתל אביב. עם זאת, עם הירידה בפופולריות משחקי הקבוצה ושקיעתה בליגות המשנה, לצד עליית קרנה של מכבי תל אביב ואצטדיונה המפואר היכל נוקיה, התגבשה בעיריית תל אביב ההחלטה להרוס את משכנה הוותיק של היריבה העירונית.

ההחלטה הסופית על ההריסה תתקבל במסגרת בג"ץ, לאחר שאוהדי הקבוצה עתרו לארכאה בתקווה לאסור את ההריסה. עם זאת, שופט בג"ץ כבר מסר את החלטתו כי אין די בטיעוני האוהדים עד כה כדי להביא לעצירת הריסת האולם ובאם לא יגישו טיעונים חדשים בדיון נוסף בעוד שבועיים - לא יהיה מנוס מלאפשר לעיריית תל אביב לבצע תוכניתה.

אוהדים רבים של הקבוצה לא שבעו רצון מהרעיון והתקוממו כנגדו. במשך זמן רב עיקר המחאה הייתה שקטה והתרכזה בהפגנות ללא תקריות מיוחדות, אבל באחרונה, כאשר נראה כי האוהדים עומדים להפסיד במאבקם, החריפו המוחים את דרכי פעולתם. בין השאר הותקף מנהל מכבי תל אביב מוני פנאן ונזרקו רימוני עשן לעבר משרדי היריבה העירונית.

מקורות[עריכה]