לדלג לתוכן

אולימפיאדת החורף 2014 - ברוסיה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 ביולי 2007

סוצ'י - עיר קיט לחופי הים השחור

היום (חמישי) החליט הוועד האולימפי כי העיר הרוסית סוצ'י תארח את אולימפיאדת החורף בשנת 2014. עיר הקיט לחופי היום השחור תהיה לעיר הרוסית הראשונה שתזכה לארח את משחקי החורף. גם משחקי הקיץ, האולימפיאדה ה"רגילה", לא התארחו במעצמה הרוסית מאז 1980. העיר הקטנה הביסה את המועמדות הסופיות פיונגצ'אנג הדרום קוריאנית, אשר זכתה בארבע קולות בלבד פחות מסוצ'י, ואת העיר האוסטרית זלצבורג אשר סיימה אחרונה.

פיונגצ'אנג הדרום קוריאנית נחשבה למועמדת המועדפת בעיני רבים. מתקני האירוח בה היו במצב טוב וקוריאה בעלת נסיון רב באירוח אירועי ספורט בינלאומיים עתירי קהל, ביניהם מונדיאל 2002 אותו אירחה יחד עם יפן. עם זאת, נשיא רוסיה ולדמיר פוטין הטה ככל הנראה את כף המאזניים לאחר שנאם בפני הוועד האולימפי בכינוסו המיוחד בגווטאמלה וביקש מהם להצביע לסוצ'י.

להצעה התנגדו ארגוני איכות הסביבה, אשר טענו כי המתקנים אשר אמורים להבנות בעיר הנופש הרוסית צפויים לדרוס את נופיה הטבעיים היפים ובתי הגידול של בעלי החיים המקומיים. עוד רגשות מאופקים יותר הובעו על ידי דוברי משרד החוץ האמריקאי, אשר העירו על רקע משבר הטילים האחרון בין ארצות הברית לרוסיה כי הם מודאגים ממצב זכויות האדם והאופי הדמוקרטי שהנהיגה ממשלתו של פוטין.

מקורות[עריכה]