לדלג לתוכן

אולמרט חשף: התגלה אצלי סרטן בערמונית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

29 באוקטובר 2007

אולמרט
אולמרט

התמיהות הוסקרנות הרבה אשר רווחו בכלי התקשורת הבוקר (שני) עם הודעת משרד ראש הממשלה כי הלה יכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת בשעה 12:00 בצהריים באו על סיפוקן עם הודעתו של אהוד אולמרט כי נתגלה בגופו גידול סרטני. הגידול, לפי דבריו של אולמרט, הוא בבלוטת הערמונית וגודלו "מיקרוסקופי". לגידול עצמו אין גרורות וככל הנראה התגלה בשלב מוקדם מאוד, אולי בזכות העובדה כי אולמרט, לדבריו, מקיים בדיקות שנתיות זה זמן רב.

הצהרתו של אולמרט הזכירה לרבים את קודמו בתפקיד, אריאל שרון, אשר לקה בשבץ באמצע כהונתו. אולמרט, אשר היה אז ממלא מקומו של שרון ולבסוף מילא מקומו גם בראשות מפלגת קדימה, ציין כי היה זה חשוב לו לחשוף המידע הקריטי לגבי בריאותו לציבור. מאז ששרון נפל למשכב נשמעו מספר יוזמות לחייב ראשי ממשלה לחשוף בפני הציבור את תיקם הרפואי, אך עד כה דבר לא נחקק.

סיכויי החלמה גבוהים[עריכה]

בלוטת הערמונית

אולמרט צפוי לעבור ניתוח במהלכו תוצא בלוטת הערמונית במלואה מגופו. על פי מומחים רפואיים סיכויי ההחלמה הם גבוהים וחזרת המחלה נמוכים ביותר. כמו כן דווח כי אולמרט לא צפוי להזדקק לטיפולי הקרנות או כימותרפיה, אשר לרוב מקושרים לטיפול במחלות סרטניות. לדבריו של אולמרט, הוא יהיה כשיר למלא את תפקידו כראש הממשלה לפני ההליך ולאחריו. עם זאת, השאלה העומדת על הפרק היא מה על תקופת הטיפול עצמה.

על פי חוק יסוד: הממשלה, במידה וראש הממשלה לא יכול לבצע תפקידו ומכריז על עצמו כנבצר באופן זמני ימלא את מקומו ממלא מקום ראש הממשלה. בממשלה זו מדובר בשרת החוץ ציפי לבני. אולמרט צפוי לעבור ניתוח במהלכו סמכויותיו צפויות לעבור לשרה, זאת בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה. תקופה נוספת, בה צפוי אולמרט לשהות בביתו בהתאוששות מהניתוח, והיא בת שלושה עד ארבעה שבועות, עדיין איננה ברורה. במידה וכך יהיה תהיה לבני לאישה השנייה לכהן בתפקיד ראש הממשלה, גם אם רק מתוקף נבצרותו של אולמרט, לאחר ראש הממשלה גולדה מאיר.

העולם מאחל לאולמרט בריאות[עריכה]

בישראל וברחבי העולם מיהרו אישים רבים לשלוח מסרי החלמה מהירה ואיחולים לאולמרט. בין המאחלים מבית נמנו גם מנהיגי האופיזיציה ובראשם בנימין נתניהו, ראש מפלגת הליכוד. חבר הכנסת טאלב א-סנע הצטרף אף הוא למאחלים ואף שיבח את אולמרט על הגילוי לציבור של מצבו, דבר אשר לא היה מחוייב לו על פי החוק. מבחוץ נשמעו איחולים מהבית הלבן ואולמרט אף קיבל שיחת טלפון אישית משרת החוץ האמריקאית קונדוליסה רייס. איחולי החלמה הגיעו גם מפי נציגי הרשות הפלסטינית.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]