אחיו של קצב: שיקולים זרים בהחלטה להגיש כתב אישום; עורכי דינו: נזמן את מזוז לדוכן העדים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 במרץ 2009
יום לאחר ההודעה על הגשת כתב אישום חמור כנגד נשיא המדינה לשעבר משה קצב, ובו סעיפי אישום בדבר מעשה אינוס ומעשה מגונה בכוח במתלוננת א' ממשרד התיירות, החל הקרב התקשורתי. חילופי האשמות בין משפחת קצב לפרקליטות המדינה לצד טורים המשבחים או תוקפים ההחלטה, ארגוני נשים המברכים על ההחלטה ועוד הופיעו מעל גבי העיתונים, אתרי האינטרנט, בערוצי הטלוויזיה ובתחנות הרדיו.

ליאור קצב, אחיו של הנשיא לשעבר, תקף היום (שני) חריפות את החלטת פרקליטות המדינה במהלך ראיון לתחנת הרדיו גלי צה"ל. לדבריו של קצב, בתהליך קבלת ההחלטות אשר הוביל להגשת כתב האישום פרקליטות המדינה התחשבה בגורמים נוספים, ולא רק לגופו של התיק. בהתייחסו ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז אמר כי "מה שעמד לנגד עיניו (של מזוז - ו.ח), ורק זה, היתה ההתלבטות אם הוא מעדיף להקריב את ראשו של קצב או את ראשו שלו."

גורמים בפרקליטות המדינה דחו מכל וכל את טענותיו של קצב. לדבריהם, ההליך אשר הוביל להחלטה להגיש כתב אישום כנגד קצב נבע משיקולים מקצועיים בלבד, ולראיה הזכירו את טיוטת כתב האישום מ-2007, בה נשקל להאשים את קצב בסעיפי אונס. בהודעת הפרקליטות מאמש צויין כי ההחלטה התקבלה לאחר פגישה בין פרקליט המדינה משה לדור עם המתלוננת א' ממשרד התיירות וכי כעת מאמינים בפרקליטות כי קיימת תשתית ראייתית מספקת לכתב אישום כנגד קצב.

מוקדם יותר הודיעו עורכי דינו של מזוז כי בכוונתם לזמן את מזוז עצמו לדוכן העדים, כדי שזה יוכל להעיד על פגישתו עם קצב אשר הובילה לחשיפת הפרשה. מזוז נפגש עם קצב כשזה עוד היה בתפקיד וביקש להתלונן על נסיון סחיטה לכאורה מצד אחד מהמתלוננות כנגדו. הפגישה הובילה לבסוף לחקירה בדבר, בעקבותיה מספר מתלוננות האשימו את קצב בעבירות מיניות, לרבות מעשי אונס. עוד מסרו מקורבים לקצב כי מסיבת עיתונאים תכונס מחרתיים ובה תחשוף המשפחה חומר חדש.

המתלוננת א' ממשרד התיירות, אשר כנגדה בוצעו העבירות המיוחסות לקצב, שחררה אף היא הצהרה לעיתונות, באומרה כי "אני שמחה שבפרקליטות החליטו לתת אמון בגרסה שלי. לא חששתי מעימות ואני לא חוששת ממשפט". ארגוני נשים וקורבנות אונס קראו למצות הדין עם קצב ובירכו על החלטת פרקליטות המדינה, בתקווה שבכך תיווצר הרתעה כנגד עברייני מין, משיראו שגם כנגד נשיא המדינה לשעבר ניתן להגיש כתב אישום.

מקורות[עריכה]

ראו גם[עריכה]