לדלג לתוכן

אחרי הטבח בבית הספר בפקיסטן: ראש ממשלת פקיסטן הכריז על שלושה ימי אבל לאומיים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

18 בדצמבר 2014
לאחר הטבח שאירע ביום שלישי האחרון על ידי הטאליבן הפקיסטני (TTK) בבית הספר של צבא פקיסטן שגבתה את חייהם של 132 ילדים ותשעה אנשי צוות נוספים, ראש הממשלה נוואז שריף הודיע על שלושה ימי אבל רשמיים, והורה לחדש את עונש המוות בפקיסטן. בנוסף לגינויים ממנהיגים רבים בעולם - שכוללים את מזכ"ל האו"ם באן קי-מון ונשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ - סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הטליבאן האפגני פרסם אף הוא הודעת גינוי בנושא. אף ממשלת טורקיה הכריזה על יום אבל לאומי.

הודעת הגינוי של הטאליבן האפגני בוצעה על ידי סוכנות הידיעות רויטס, כאשר נכתב בשם הארגון: "ההריגה המכוונת של אנשים, ילדים ונשים חפים מפשע היא נגד יסודות האיסלאם וישנם קריטריונים כדי שזה ייחשב על ידי כל צד וממשלה אסלאמיים". הטאליבן האפגני עצמו ביצע הריגה מכוונת של אנשים, ילדים ונשים חפים מפשע לפני תחילת מלחמת אפגניסטן ולאחר פתיחתה, אם כי הוא התנער מהדבר והחל לפגוע בכוחות צבאיים בלבד, עם תום המלחמה, באוקטובר האחרון.

הטבח אירע בזמן לימודים כאשר נצפו כשבעה טרוריסטים בעלי אפודי התאבדות נכנסים לתוך בית הספר של הצבא. על פי עדויות של ניצולים, הטרוריסטים עברו מכיתה לכיתה וירו בכל אדם שראו, ללא שום הבחנה במי הם יורים.