לדלג לתוכן

איטליה: ברלוסקוני ניצח בבחירות הכלליות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 באפריל 2008

סילביו ברלסקוני במפגשו עם ג'ורג' וו. בוש

מנהיג המפלגה השמרנית "עם החופש" וראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני זכה בבחירות הכלליות שנערכו במדינה אמש והיום. יריבו העיקרי של ברלוסקוני, ראש עיריית רומא לשעבר ולטר ולטרוני, הכיר בהפסדו בראיון לרשת טלוויזיה איטלקית. ולטרוני, שהודה בהפסדו למרות שתוצאות הבחירות הסופיות עוד לא פורסמו, אמר כי "תוצאת הבחירות ברורה גם אם אנו מחכים למידע הסופי".

בראיונו לרשת הטלוויזיה RAI ולטרוני הוסיף כי הוא התקשר לברלוסקוני ובירך אותו על נצחונו, ושמפלגתו תהיה "אופוזיציה קונסטרוקטיבית כדי לאפשר את הרפורמות הדרושות". ברלוסקוני, ששהה בזמן הבחירות בביתו הסמוך למילאנו, הגיב לנצחונו בראיון טלפוני בתוכנית האירוח של רשת RAI, ואמר כי הוא מרגיש "אחריות גדולה", וכי בין 12 השרים שיכהנו בממשלתו יבחרו 4 נשים. לכתב רשת מדייסט הנשלטת על ידי משפחתו אמר ברלוסקוני כי "זוהי תוצאה מצוינת לארצנו".

לפי מדגמים מפלגתו של ברלוסקוני זכתה ב-163 מושבים בבית העליון של הפרלמנט האיטלקי (הסנאט) לעומת 141 מושבים שבהם זכו אנשי הקואליציה שהקים ולטרוני, מתוך 315 מושבים. בבית התחתון זכה גוש הימין בכ-46.4 אחוזים לעומת כ-38 שבהם זכה גוש השמאל.

ברלוסקוני נולד ב-1936 במילאנו. לאחר שהפך לאיל תקשורת, בעלה של קבוצת הכדורגל מילאן והאדם השלישי בעושרו באיטליה (הונו מוערך בכ-9 מיליארד דולר), החל ברלוסקוני את דרכו הפוליטית ב-1994 כשהקים את מפלגת פורצה איטליה ונבחר לראשות הממשלה באותה שנה. ברלסקוני, הנחשב כבן ברית קרוב של ארצות הברית וישראל, התפטר מראשות הממשלה ב-2005 לאחר שמפלגתו הפסידה בבחירות מקומיות. ברלוסקוני הפסיד בבחירות הכלליות שנערכו לאחר מכן לרומנו פרודי, מנהיג השמאל. בינואר 2008 התפטר פרודי מראשות הממשלה לאחר שהפסיד בהצבעת אמון, ונקבע מועד הבחירות החדשות.


מקורות[עריכה]