לדלג לתוכן

איציק גילגלה ההחלטה על חנינת בלומנטל לפרס

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
דליה איציק

12 ביולי 2007
הנשיאה בפועל דליה איציק בחרה שלא להשיב לחיוב או לשלילה בנוגע לבקשת החנינה של חברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל ולהעביר את ההחלטה בנושא לשמעון פרס, אשר יושבע לתפקיד נשיא מדינת ישראל ביום ראשון. יחד עם זאת צירפה איציק את המלצתה לפעול בעצת משרד המשפטים ואכן להקל בעונשה של בלומנטל.

איציק, אשר התמנתה לנשיאה בפועל למשך זמן קצר לאחר התפטרותו של משה קצב קיבלה לידיה את המלצת משרד המשפטים להמתיק את עונשה של בלומנטל אך העדיפה שלא להחליט בנושא מחשש שהדבר יחשב לא אתי. במכתב ההמלצה שצירפה לחנינה לנשיא הנבחר כתבה איציק "נותרו עוד כיומיים עד למועד השבעתך לתפקיד הרם אליו נבחרת. שימוש בסמכותי בעיתוי זה עלול לשאת פנים שלא כהלכה, שמא יראו זאת כמעשה חפוז שיפגע הן במוסד הנשיאות והן במבקשת החנינה עצמה".

נעמי בלומנטל הורשעה בעקבות "פרשת סיטי טאואר" בשוחד בחירות שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. משרד המשפטים המליץ בעניינה למתיק את גזר הדין של בית המשפט, שנקבע לשמונה חודשי מאסר בפועל. להמלצת משרד המשפטים יש לגזור על בלומנטל חודשי שירות בלבד, ללא תקופת מאסר בפועל. כאמור, הנשיאה בפועל הצטרפה להמלצת משרד המשפטים וכתבה "ברצוני להבהיר כי במציאות בה לא היה נשיא נבחר הייתי מצטרפת להמלצתו של שר המשפטים ומבקשת להקל בעונשה של הגברת בלומנטל בלב שלם".

מקורות[עריכה]