לדלג לתוכן

איש הביון האיטלקי לשעבר: יכולנו לשחרר החטופים הישראלים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 ביולי 2007

במאמר שפורסם היום בעיתון האיטלקי "לה סטמפה" צוטט ניקולא פולארי, אשר עמד בראש אחד מארגוני הביון של ממשלת איטליה עד סוף 2006, באומרו כי ממשלתו הייתה קרובה להבאת שחרורם של החטופים הישראלים אלדד רגב ואהוד גולדווסר. פולארי, העומד כעת במרכז פרשה בדבר מעקב שניהלו סוכני הביון האיטלקים אחר שופטים איטלקים, אמר הדברים במסגרת בקשתו מבית המשפט להתיר לו לחשוף מידע סודי אשר ברשותו.

פולארי טען כי לאחר מלחמת לבנון השנייה הייתה קרובה ממשלת איטליה לשחרר את החטופים מידי כוחות החיזבאללה. עם זאת, אומר פולארי, התיווך נכשל "משום שממשלת איטליה לא פעלה כפי שהייתה צריכה", כך כהגדרתו. ראש ממשלת איטליה רומנו פרודי המבקר כעת בישראל לא התייחס באופן ישיר לטענותיו של פרודי. פרודי הסכים לומר רק כי "לא קיבלנו מידע ספציפי שיכול לסייע לשחרורם".

עוד בנושא המלחמה התייחס פולארי להפצצת חיל האוויר הישראלי בכפר קאנא אשר בלבנון, במהלכה נהרגו עשרות אזרחים ואחרים נפצעו. לטענת חיל האוויר בזמנו מטרת ההפצצה הייתה משגרי קטיושות אשר הסתתרו על פי חשד כוחות צה"ל בבניין. לפי פולארי, בידי ממשלתו היה מידע בדבר כוונת כוחות החיזבאללה להעביר את בסיס פעולותיהם כנגד ישראל ליד ריכוזי אוכלוסייה אזרחית. לטענת איש הביון לשעבר, ארגון החיזבאללה רצה לפתות בכך את כוחות צה"ל להפציץ את אותם אזורים ובכך להביא לטבח אזרחים חפים מפשע על ידי הכוחות הישראלים. בדבריו האשים פולארי את ממשלת איטליה כי היה לה מידע בנושא אך לא העבירה אותו הלאה ובכך הביאה להרג.

מקורות[עריכה]