איש עסקים בכיר ומפורסם התאבד בצפון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

20 בספטמבר 2009

פרטי האירוע[עריכה]

הבוקר משעות אחר הצהריים נפתחה חקירה לגבי נסיבות התאבדותו של איש עסקים ישראלי מפורסם ובכיר, מנכ"ל של חברת עסקים גדולה ומוכרת בישראל, שגופתו נמצאה ביערות הכרמל בצפון. במשטרה כבר מעריכים כי חשיפת הפרטים תגרום לזעזוע אדיר בציבור הישראלי, באם תתוודה זהותו של איש העסקים שהתאבד הבוקר ב-20 בספטמבר 2009. אתר החדשות "בצפון 0404" פירסם את הידיעה על התאבדות איש עסקים בשעה 18:10. הגולשים נחשפו לידיעה רק ב-18:30 וכבר החלו להגיב בטוקבקים עצובים ואף מנחמים למשפחת המתאבד. בינתיים, נכון לשעה שבה נכתבה הכתבה ב"ויקיחדשות", רק "קשת" ו"רשת" (הזכייניות השידור של ערוץ 2) לקחו חסות על הידיעה ולסירוגין פרסמו באתר "חדשות ערוץ 2" ידיעה זהה בכותרת "איש עסקים מוכר ומפורסם התאבד בצפון". (למטה)

מותו[עריכה]

צוות מד"א שהוזעק למקום קבע את מותו. האיש כנראה קפץ מהחלון או חנק את עצמו עם מגבת (ככה מעריכים במשטרה). מחר או מחרתיים (21 או 22 בספטמבר) האיש שהתאבד, יובא למנוחות.

נסיבות ההתאבדות[עריכה]

המניע להתאבדות עדיין לא ברור ובמשטרה מעריכים כי להתאבדות אין קשר לפלילים.

מיהו איש העסקים שהתאבד?[עריכה]

נכון לשעה 19:00, מהמידע שפורסם על האיש, אשפר להגיד שמדובר באיש עסקים בכיר, מצליח ומוכר מאד בישראל ולשעבר איש צבא בדרגת תת-אלוף במילואים, שבשלב זה לא ניתן לחשוף את שמו.

כבר משעות הצהריים, גולשים פתחו בבורס שמות לגבי זהותו של איש העסקים שהתאבד. מה שבטוח, אחד הגולשים אמר שאם זה היה רמטכ"ל כמו דן חלוץ או משה (בוגי) יעלון, מהדורות החדשות היו פותחים בידיעה עצובה. ממה שהגולשים מעריכים, התשובה לגבי זהותו של איש העסקים שהתאבד, תהיה כואבת. אבל זה לא יהיה מישהו ברמה של ידוען, אלה מישהו (כנראה) שוליים.

הפולמוס לגבי ההתאבדות[עריכה]

איש עסקים שהיה מקורב למנכ"ל שהתאבד: "כל החברים פה בהלם טוטאלי".

התאבדותו הפתאומית של המנכ"ל זיעזעה את קרוביו ומכריו, שרק בשעות האחרונות קיבלו את הבשורה המרה. "זה זעזוע עמוק. קיבלתי את המידע ואני עדיין מסרב להאמין לו. כל החברים פה בהלם טוטאלי", אמר איש עסקים בכיר ומוכר שהיה מקורב לאיש.

חשיפת זהות המתאבד[עריכה]

ב-20 בספטמבר 2009, בשעה 19:39 פירסם את קשת את הידיעה שמבשרת על זהות איש העסקים שהתאבד: מדובר על יוסי פרי, שהיה מנכ"ל "מליסרון" בין השני 1980-1990. פרי עבד בחברה במשך עשור כאשר מעליו הממונים, האחים עופר. צער רב פקד את הצפון הערב.

מקורות[עריכה]

  • חדשות ערוץ 2, "[ איש עסקים בכיר ומוכר התאבד בצפון]", ‏רשת-ערוץ 2‏, 20 בספטמבר 2009.
  • חדשות ערוץ 2, "[ איש עסקים בכיר ומוכר התאבד בצפון]", ‏קשת-ערוץ 2‏, 20 בספטמבר 2009.