לדלג לתוכן

אלפי תל אביבים כיבו את האור במהלך "שעת כדור הארץ"

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

27 במרץ 2008
אלפי בתי עסק ותושבי תל אביב כיבו את האורות במהלך "שעת כדור הארץ" בשעה 20:00 עד 21:00 היום. צריכת החשמל בעיר ירדה בכ-24 מגה וואט, לפי נתוני חברת החשמל. כ-40,000 אנשים נכחו במופעה של להקת כנסיית השכל בכיכר רבין, שפעל על אנרגייה חלופית בלבד.

האירוע הושק בטקס שהתקיים על גג מגדלי עזריאלי שבו נכחו נשיא מדינת ישראל שמעון פרס וראש עיריית תל אביב רון חולדאי. בשעה 20:00 נכבה האור במגדלים, בבית העירייה ובבתים רבים ברחבי העיר. האור חודש בבתים ובבתי העסק ב-21:00.

בתחילתה של ההופעה בכיכר רבין החלו צועקים עשרות מפגינים סיסמאות נגד הכיבוש. המפגינים, שהתכנסו בכיכר רבין לצורך קיום רכיבת אופניים נגד הכיבוש, מחו על המפגע האקולוגי שלטענתם הכיבוש בכלל וגדר ההפרדה בפרט גורמים. בנוסף, המפגינים טענו שכל נושא "שעת כדור הארץ" הוא למעשה "גרינווש" - כלומר נסיון לנקות את שמותיהן של חברות המזהמות את הסביבה אשר נתנו חסותן לאירוע.

"שעת כדור הארץ" החלה כפרויקט של סניפה האוסטרלי של הקרן העולמית לשימור חיות הבר, והתקיים בשנה שעברה בעיר סידני בלבד, שם מעל ל-2.2 מיליון אנשים השתתפו. ב-2008 הפרויקט נהפך לעולמי, ו-34 ערים ברחבי העולם משתתפות בו.


קישורים חיצוניים[עריכה]

מקורות[עריכה]