לדלג לתוכן

ארגון המורים: נשבית הלימודים ליום אחד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

6 בספטמבר 2007
אמנם לא מדובר ביום הראשון לשנת הלימודים, אבל שביתת המורים הגיעה. היום (חמישי) הכריז ארגון המורים העל יסודיים כי בכוונתו להכריז מחר על השבתת הלימודים בכל מוסדות החינוך העל יסודיים בארץ, מכיתות ז' ועד י"ד, זאת מלבד ישובי עוטף עזה. השביתה מוגדרת כ"שביתת אזהרה" וצפויה להמשך יום אחד בלבד. ארגון המורים רצה להשבית הלימודים כבר בתחילת השבוע, ביום הראשון ללימודים, אך בצו בית הדין לענייני העבודה נמנעו חבריו מלשבות.

השביתה התאפשרה לבסוף לאחר שנציגי משרד האוצר ומשרד החינוך הסירו היום את דרישתם לעכב השביתה בצו בית משפט, וארגון המורים ניצל ההזדמנות לממש את איומו מלפני שבועיים ולהשבית הלימודים. יחד עם השביתה הכריז הארגון על עיצומים, במסגרתם כל פעילות אשר חורגת מהקניית השיעורים על ידי חבריו בפני הכיתות עצמן לא תתקיים; כך, לדוגמה, טיולים שנתיים או סיורים לא יערכו.

ארגון המורים מבקש למחות כנגד תנאי העסקת המורים בישראל. בין מטרות הארגון בצעדי מחאה אלו היא להגיע להסכם קיבוצי חדש עם האוצר אשר יכלול תוספת שכר, תגמולים שונים על תנאי עבודה וכדומה. מדברי יו"ר ארגון המורים, רן ארז, אשר צוטטו באתר "הארץ", אין הוא צופה למאבק קצר. להפך, לדבריו של ארז הוא מתכונן למאבק ארוך: "אם נראה שהאוצר ממשיך להתחמק ממשא ומתן אמיתי, נלך לשביתה ארוכה של חודשים". תגובות אנשי משרד החינוך והאוצר תאמו גם הם רוח זו, זאת למרות קריאת בית הדין לשני הצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן.

מקורות[עריכה]