לדלג לתוכן

ארגון המורים העל יסודי ישבית הלימודים עוד השבוע

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

7 באוקטובר 2007
ההחלט הייתה צפויה, ועם זאת יש להניח שרבים במשרד החינוך והאוצר, לא כל שכן הורים רבים ברחבי הארץ, קיוו בכל זאת כי תדחה. אך התקוות נכזבו וארגון המורים העל יסודי הכריז היום (ראשון) כי החל מיום רביעי הקרוב יחל בשביתה כללית בתיכונים ברחבי ישראל. בתור שלב ראשון יושבתו כלל התיכונים במגזר היהודי, בעוד שאלו אשר משרתים את המגזר הערבי יצטרפו לשביתה רק בשבוע הבא, ביום שני. השביתה, נכון לעתה, היא ללא הגבלת זמן.

מחאת ארגון המורים אשר הובילה לשביתה היא על רקע תנאי העסקתם ושכרם של חברי הארגון. לטענתם במהלך השנים האחרונות תנאי ההעסקה של המורים נשחקו ולא נחתם עם חברי הארגון הסכם קיבוצי חדש. הפיצוץ היה צפוי לאחר שחודשים ארוכים ישבו ראשי הארגון עם נציגי משרד האוצר והחינוך לשולחן המשא ומתן אך ללא תוצאות. הארגון ביקש להשבית הלימודים כבר בתחילת השנה אך בצו בית הדין לעבודה נמנע מלעשות זאת ולבסוף הסתפק בשביתת "אזהרה", בת יום אחד, מעט מאוחר יותר.

עם זאת, לאחר פגישות במהלך השבוע האחרון עם שרת החינוך יולי תמיר הודיעו ראשי הארגון כי אינם צופים פתרון למשבר ללא השבתת מערכת החינוך העל יסודית בישראל. לדברי יושב ראש הארגון, רן ארז, הדבר מחוץ לידי שרת החינוך וכעת רק התערבות ישירה של ראש הממשלה אהוד אולמרט תוכל לסייע לפתור המצב ללא שביתות. על אף הצהרה זו לא נראה כי צעד שכזה מתוכנן ובמשרדי הממשלה השונים החלו להתכונן לשביתה ממושכת מצד הארגון.

לעומת דבריו של ארז ושאר נציגי ארגון המורים, גורמים רשמיים במשרד האוצר טוענים כי היה זה דווקא הארגון שפסח על ההצעות שניתנו לו מהמשרד בנוגע לרפורמות כלכליות, בכללן תקציב בן 1.3 מליארד שקלים שהוקצב עבור הארגון. בין אם אלו צודקים או אם אלו, נראה כי נכונה לתלמידי ישראל "חופשה" מוארכת במהלך הימים הקרובים, עד לפתרון המשבר.

מקורות

[עריכה]