לדלג לתוכן

א-סנארה מדווח: ציפי לבני נפגשה עם שר החוץ הסורי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

27 בספטמבר 2007
העיתון הערבי-ישראלי א-סנארה היוצא לאור בנצרת מדווח היום (חמישי) כי שרת החוץ של ישראל, ציפי לבני, נפגשה עם שר החוץ הסורי, וליד אלמעלם במהלך הכינוס ה-62 של העצרת הכללית של האו"ם, הנערך בימים אלה במטה האו"ם בניו יורק. הפגישה נערכה בתיווכו ובנוכחותו של אמיר קטר, חמד בן ח'ליפה אאל ת'אני. הפגישה לא תוכננה מראש, אך לבני ביקשה את אישורו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בטרם נפגשה עם אל-מעלם. הידיעה צוטטה במבזק החדשות של גלי צה"ל בשעה 13:00.

על פי כתב א-סנארה, חוסין סויטי, "מקור ערבי רם-דרג" אישר את קיום הפגישה ותיווכו של אמיר קטר. על פי הדיווח, משהתקבל האישור מאולמרט, שלח האמיר את שר החוץ של קטר להביא את שר החוץ הסורי אל-מעלם ולצרפו לפגישה. עוד נכחו בפגישה שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן ושגריר סוריה בארה"ב, מחמד נאסיף. לדברי המקור, לבני הופתעה מההצעה, אולם האמיר ביקש מבעוד מועד את הסכמתו של שר החוץ הסורי לפגישה. שר החוץ הסורי ביקש הבהרות כיצד מתיישבות ההצהרות המרגיעות של ראש הממשלה אולמרט עם הפעולות שבהן נוקטת ישראל בשטח.

עוד מציין כתב א-סנארה כי אמיר קטר היה המנהיג הערבי הראשון אשר ביקר בדמשק ובביירות עם תום מלחמת לבנון השנייה, וכי שר החוץ הקטרי היה היחיד שנחת עם מטוסו בביירות במהלך המלחמה, בהסכמת ישראל.

מקורות[עריכה]