לדלג לתוכן

באופן לא-בלתי-צפוי: נתניהו זכה בהפרש גדול בפריימריז

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

15 באוגוסט 2007
אמש נתבקשו מתפקדי הליכוד להכנס לקלפיות ולבחור את המועמד המועדף עליהם לראשות המפלגה. הספירה הסתיימה מעט לאחר חצות וכותרות העיתונים היום כבר דיווחו בכלי התקשורת השונים על הדבר אותו חזו הפרשנים מרחק שבועות רבים - בנימין נתניהו זכה בהפרש ניכר על מתחרו העיקרי משה פייגלין. לפי נתוני האמת, זכה נתניהו ב-73% מהקולות, זאת לעומת פייגלין אשר קיבל רק 23.5% מהקולות והמתמודד השלישי דני דנון זכה לאחוזים בודדים.

השמחה בקרב מקורביו של נתניהו על הנצחון התגברה עם היוודע שיעור ההשתתפות בבחירות המקדימות. כ-40% מבעלי זכות ההצבעה מקרב מתפקדי הליכוד ניצלו זכותם להצביע. השיעור אולי נמוך בסטנדרטים רחבים יותר, אבל עבור בחירות מקדימות בליכוד מדובר בנורמה סבירה. בימים האחרונים רבו החששות במחנה נתניהו משיעור השתתפות נמוך עקב הנצחון הצפוי וחופשת הקיץ, בגינה חלק מהמתפקדים בעלי זכות ההצבעה לא שהו בבתיהם כללף שכן יתכן והדבר היה נותן תנופה לפייגלין, אך אלו התבדו.

תומכיו של פייגלין ציינו לזכותו כי שיעור התמיכה בו עלה מהבחירות המקדימות הקודמות, או אז זכה רק ל-13% מהקולות. עם זאת, חלק מאנשי המפלגה ופרשנים מעריכים כי התחזקות המחנה של פייגלין היא מעט מנופחת מאחר ומתפקדים המאוכזבים מנתניהו הצביעו אליו כמעין הצבעת מחאה כנגד יו"ר המפלגה, זאת לאחר שהמתמודד ה"רציני" העיקרי מול נתניהו חבר הכנסת סילבן שלום, פרש מהמירוץ במחאה על הקדמת הבחירות. באותה העת הטיח שלום בנתניהו האשמות רבות והשווה בין דרך התנהלותו במפלגה לשלטון מפלגת הבעת'.

מקורות

[עריכה]