בוש בארוחת ערב חגיגית עם שרי הממשלה: שימרו על אולמרט

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 בינואר 2008
אהוד אולמרט שיבח אמש את נשיא ארצות הברית המבקר ג'ורג' וו. בוש שבחים מפליגים במסגרת מסיבת העיתונאים שערכו השניים. כעת נראה כי בוש הרגיש שעליו להחזיר הטובה, ובארוחת הערב החגיגית עם שרי הממשלה נשא בוש בדברים ושיבח את אולמרט. שיאם של דברי בוש היה בקריאה לשרים "לשמור" על אולמרט. מעמדו של ראש הממשלה הוא הוא רעוע באחרונה, עת מתקרב מועד הגשת דו"ח ועדת וינוגרד, הצפוי להעיד על מחדלים רבים מצידו במהלך מלחמת לבנון השנייה.

עובדיה יוסף במכתב לבוש: שחרר את פולארד[עריכה]

אם לא די בשבחים לאולמרט, הרי שבוש גם הפליג למחוזות פיוטיים. בין השאר השווה את הפוליטיקה הישראלית לאמנות הלחימה קראטה, באומרו שכמו בקרב קארטה, כך גם בפוליטיקה בישראל אין לדעת מהיכן תבוא המכה הבאה. בוש חלק כבוד לכל נוכחי הסעודה, לחץ ידיים עם השרים השונים ואף התחבק עם אשת ראש הממשלה, עליזה אולמרט.

מחזה אולי מעט מוזר היה במעמד זה לראות את בוש לוחץ את ידו של רפי איתן. איתן, המשמש כיום כיו"ר מפלגת הגמלאים והשר לעניינם, היה בעבר איש המוסד ובין השאר הפעיל את ג'ונתן פולארד, אשר ריגל על ארצות הברית לטובת ישראל, נלכד והורשע במעשיו וכעת מבלה תקופה ארוכה בכלא האמריקאי. למבוכה תרמו גם מכתבים אשר העביר ראש מפלגת ש"ס, השר אלי ישי, מעם מנהיגה של המפלגה הרב עובדיה יוסף ואשתו של פולארד בבקשה לחון המרגל.

בוש ישוב לקראת יום העצמאות[עריכה]

אחרי הסעודה דנו שוב אולמרט ובוש, הפעם יחד עם שר הבטחון אהוד ברק. השלושה דנו בפרטיות בנושא אשר שלט בסדר היום של ביקור בוש - האצת המשא ומתן עם הרשות הפלסטינית. בוש, אשר נפגש קודם לכן עם אבו מאזן, חזר והדגיש את פתרון שתי המדינות מחד, ומנגד את הצורך כי הרשות הפלסטינית תשתלט מחדש על רצועת עזה וארגוני הטרור השולטים בה. ברק ואולמרט מצידם דנו בנושא תנאיה המוקדמים של ישראל לקראת המשא ומתן.

מחר צפוי בוש לעזוב את מחוזות ישראל. עם זאת, הוא צפוי לחזור במהלך האביב וככל הנראה אף יבקר בישראל לרגל חגיגות ה-60 למדינה.

מקורות[עריכה]