לדלג לתוכן

בוש בישראל: מו"מ לקידום פתרון שתי המדינות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 בינואר 2008
ג'ורג' וו. בוש, נשיאה של ארצות הברית, נחת היום לעת צהריים בישראל. בוש, בביקורו הראשון בישראל, נפגש עם בכירים בממשל, בהם ראש הממשלה אהוד אולמרט ונשיא המדינה שמעון פרס ודן עימם שעות ארוכות. לאחר מכן קיימו ראש הממשלה הישראלי נשיא ארצות הברית, המתארח במלון המלך דוד אשר ירושלים, מסיבת עיתונאים משותפת, בה נאמו השניים לסירוגין בנושאים הרלוונטים לישראל ולארצות הברית.

בנאומו הדגיש בוש שוב ושוב את הצורך לשבת למשא ומתן בין הרשות הפלסטינית וישראל, ואף כינה עת זו כ"הזדמנות היסטורית" לעשות זאת. החזון אשר רואה בוש לנגד עיניו כפתרון לסכסוך המתמשך בין ישראל לפלסטינים הוא פתרון שתי המדינות. לחזון זה הצטרף אולמרט ואך בירך את בוש באומרו כי יש לנצל את שארית כהונתו לטובת המשא ומתן, שכן הוא נשיא "ידידותי לישראל". בוש הדגיש כי הוא מקווה לשיתוף פעולה בין ראש הרשות, אבו מאזן, לאולמרט.

בוש פסל מכל וכל את שלטון החמאס והצהיר כי על הפלסטינים למצוא פתרון לפעולות הטרור אשר יוצאות מרצועת עזה. נשיא ארצות הברית לא הטיל הנטל רק על הרשות הפלסטינית, וציין כי גם על ישראל לפרק ההמאחזים הבלתי חוקיים בשטחי יהודה ושומרון. בהקשר זה אמר אולמרט כי ישראל תעמוד בהתחייבויותיה, אותן הגדיר כאי הקמת התנחלויות חדשות או הרחבתן של הקיימות.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]