לדלג לתוכן

ביהמ"ש קבע: עדות טלנסקי ב-25; האם גם עו"ד מסר יעיד?

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 במאי 2008

אולמרט; האם מקורבו עו"ד מסר יעיד כנגדו?

בית המשפט המחוזי בירושלים העביר היום פסיקתו ואישר בקשת פרקליטות המדינה לזמן את עדותו של איש העסקים משה טלנסקי עוד לפני ההחלטה על הגשת כתב אישום כנגד ראש הממשלה אהוד אולמרט. כזכור, אולמרט חשוד כעת על ידי המשטרה כי קיבל כספים שלא כדין מטלנסקי. הפרקליטות ביקשה להקדים את עדותו של טלנסקי, תושב ארצות הברית, ובין השאר נטען כי זה חושש לבטחונו. על אף טענת עורכי דינו של אולמרט, כי חשש זה מופרך כשמדובר בראש ממשלה, וכי גביית העדות בטרם גיבוש כתב האישום תקשה עליהם לבצע חקירה נגדית - קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות. עדותו של טלנסקי נקבעה ל-25 במאי.

כזכור, לטענת החוקרים, טלנסקי העביר לאולמרט עשרות אלפי דולרים במרוצת מספר שנים, כביכול כתרומות לקמפייני בחירות של אולמרט לעיריית ירושלים ובמפלגת הליכוד. אולמרט, עם צמצום צו איסור הפרסום על הפרשה, מיהר להכריז כי הוא אכן היה בקשרים עם טלנסקי, אך לא לקח אגורה לכיסו וכי כל הכספים נועדו למימון אותם קמפייני בחירות. כעת, לאחר צמצום נוסף של צו הפרסום, עולה מפרוטוקולי דיון בבית המשפט בתחילת החודש כי הפרקליטות חושבת להגיש כתב אישום כנגד אולמרט וראש לשכתו - שולה זקן.

מעורב נוסף בפרשה בעיני הפרקליטות הוא מקורבו של אולמרט, עו"ד מסר, אשר ניהל בין השאר את כספיו של אולמרט. עם זאת, כעת עולה האפשרות כי מסר יזומן מטעם הפרקליטות כעד כנגד אולמרט וזקן. פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל אמר בשעת הדיון כי "זה תרחיש אפשרי. אני אומר זאת בשיא הזהירות, אנחנו עוד לא יודעים אם יוגש כתב אישום, אנחנו מאוד זהירים ואנו רואים תרחיש אפשרי שעו"ד מסר יהיה עד תביעה ואז הוא לא יהיה נאשם".

מקורות

[עריכה]