לדלג לתוכן

בית"ר ירושלים אלופת ליגת העל לעונת 2006/07

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
אצטדיון טדי

7 במאי 2007
בית"ר ירושלים זכתה באליפות החמישית בתולדותיה והראשונה מזה 9 שנים לאחר פסיקת בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בישראל להוריד שתי נקודות ממאזן מכבי תל אביב, הממוקמת במקום השני של טבלת ליגת העל.

הקבוצה הירושלמית עברה מהפכה ניהולית בשנת 2005, כאשר נרכשה על ידי האוליגרך, ארקדי גאידמק, והקבוצה העשירה ביותר בישראל לא אכזבה וקטפה את התואר, כאשר נותרו שלושה מחזורים לסיום העונה וביתרון של 10 נקודות על המקום השני.

על אף הזכייה באליפות, העונה הזו לא תיזכר לטובה עבור אוהדי הקבוצה. בית"ר, שהפגינה יכולת חלשה בכל העונה על אף תקציבה הגבוה, ספגה קיתונות של בוז במשחקים רבים מהקהל המקומי באצטדיון טדי ומהקהל שליווה אותה למשחקי החוץ. המאמן, יוסי מזרחי, צפוי לעזוב את הקבוצה בסיום העונה.

הזכייה באליפות מלווה בתחושה רעה בקרב שחקני ואוהדי בית"ר מאחר שרק אתמול, כאשר ניצחה בית"ר את הפועל פתח תקווה במשחק שהבטיח בדיעבד, לאחר פסיקת בית הדין המשמעתי, את זכייתה באליפות, נפצעו עשרות אוהדי בית"ר, מתוכם שניים במצב קשה, לאחר שנמחצו בעת שניסו לפרוץ את גדרות אצטדיון טדי ונחסמו על ידי משטרת ישראל. בסופו של דבר אפשרה המשטרה את פתיחת השערים, אך רק לאחר שנגבו קרבנות רבים.