לדלג לתוכן

בעקבות העתירות: הדיון בנוגע לעסקת הטיעון יערך בשבוע הבא

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

2 ביולי 2007
לאחר שהוגשו חמש עתירות לבג"ץ בעקבות עסקת הטיעון שערכה הפרקליטות עם משה קצב הסכים היום שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן לתת ארכה לפרקליטות לשם מתן מענה הולם לעתירות. בעוד שעל פי החלטתו המקורית מאתמול הייתה צריכה הפרקליטות לענות עוד היום לעתירות, נעתר השופט לבקשתה ונתן לה ארכה עד ליום חמישי. מכיוון שלאחר מכן העותרים זכאים להשיב לעתירה הורה השופט כי תשובתם תוגש לבית המשפט עד יום ראשון שלאחר מכן, ומכאן שההחלטה בנושא תתקבל רק בשבוע הבא.

בתגובה לעתירות הגיבו בחריפות עורכי דינו של קצב. בפנייתם לבג"ץ טענו עורכי הדין כי דמו הותר בתקשורת בעקבות הפרשה והכיסוי התקשורתי למחאה כנגד העסקה, אשר כזכור הגיעה לשיאה בהפגנת אלפים בכיכר רבין במוצאי שבת. בדבריהם כתבו: "העתירות הוגשו כאילו אין דין ואין משפט ובכיכר הראשית של העיר, ובכיכר התקשורת מעלים על המוקד את מר קצב, סורקים את בשרו במסרקות ברזל, והאבנים נוחתות על כל פיסת גוף".

בד בבד נודע כי הועלו קולות ביקורת גם בקרב אנשי הפרקליטות עצמה. פרקליט המדינה עו"ד ערן שנדר הודיע כי במהלך הזמן הקרוב ישוחח עם עובדי לשכות הפרקליטות השונות ברחבי הארץ במטרה להסביר את המהלך. שנדר אף פנה במכתב לאנשי הפרקליטות בו הוא קורא להם. לדבריו במכתב, המידע אשר הופץ בכלי התקשורת הוא חלקי עקב השפעות אינטרסנטים ותוצאתו הייתה דיסאונפרמציה, כך במכתבו.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]