לדלג לתוכן

בעקבות פרשת טלנסקי: ברק קרא לאולמרט "להתנתק" מתפקידו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

28 במאי 2008

אהוד ברק

"התנתקות" - כך תיאר שר הבטחון אהוד ברק את הפעולה שעל ראש הממשלה אהוד אולמרט לעשות. לא מדובר בפינוי שטחים או התנחלויות, אלא, לדברי ברק, על אולמרט לנתק עצמו מתפקידו המדיני כראש ממשלת ישראל, "בכל אחת מהדרכים הפתוחות בפניו". ברק קרא למפלגת קדימה לעשות חשבון נפש ולהחליט על אדם אחר מחבריה אשר יחליף את אולמרט כראש ממשלה. אם הדבר לא יבוצע, הודיע ברק, אז מפלגת העבודה תפעל להקדמת הבחירות.

ברק אמר הדברים היום (רביעי) במסיבת עיתונאים שכינס, ונימק אותם בכך שעקב חקירתו של אולמרט בדבר מעורבתו עם משה טלנסקי - הוא איננו מאמין שראש הממשלה יכול להתמודד עם האתגרים המדיניים במקביל. לדבריו, "לאור המצב שנוצר וכובד האתגרים בפני המדינה - חמאס, חיזבאללה, סוריה, איראן, החיילים השבויים, אינני חושב שראש הממשלה יכול לנהל במקביל את הממשלה וגם לטפל בנושא האישי שלו."

ברק דחה הרמיזות בדבר מעורבותו בפרשות דומות[עריכה]

עם זאת, ברק נמנע מלדרוש מאולמרט להתפטר, וכן נמנע מלהציב זמנים מוגדרים לאולטימטום. כמו כן, לא הצהיר כי בכוונתו לפרוש מהקואליציה, ואמר כי מפלגת העבודה תמשיך לשתף פעולה עם מחליפו של אולמרט במפלגת קדימה. ברק ענה לשאלות העיתונאים במסיבת העיתונאים, אשר הזדרזו להזכיר את דבריו של יועץ התקשורת של אולמרט, טל זילברשטיין, אשר היה בעברו גם יועצו של ברק. לדבריו של זילברשטיין, גם ברק היה מעורב בפרשות דומות לזו של אולמרט. ברק דחה ההאשמות מכל וכל, כינה אותן "שטות" וקרא לזילברשטיין להגיש דבריו למשטרה. זילברשטיין עצמו נחשד כי היה מעורב בהשגת מימון לא חוקי בקמפיין הבחירות של ברק ב-1999, אך לא הועמד לדין.

דבריו של ברק מזכירים את הצהרתו הדומה במסיבת עיתונאים שערך בשדות ים, אז טען כי יפרוש מהקואליציה אם לא ייושמו מסקנות ועדת וינוגרד לגבי תפקודו של אולמרט במהלך מלחמת לבנון השנייה. על אף ביקורת ציבורית רבה נשארו ברק ומפלגתו בממשלתו של אולמרט גם לאחר הגשת ממצאיה הסופיים של הוועדה. ברק דחה ההשוואה וטען כי ישנם הבדלים ברורים בין המקרים.

מקורות[עריכה]