לדלג לתוכן

בפעם השניה: אתרי שיתוף קבצים ישראלים הוסרו ובעליהם נתבעו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 בספטמבר 2007
היום (רביעי) הותר לפרסום כי שלושה אתרי שיתוף קבצים ישראלים הוסרו מהרשת לאחר שאיגוד א.ל.י.ס, האגודה להגנה על יצירות סינמטוגרפיות - המייצג חברות סרטים גדולות, תבע את בעליהם. על פי טענות א.ל.י.ס האתרים, על אף שלא אפשרו הורדת תכנים המפרים זכויות יוצרים משרתיהם, הפכו הדבר לקל יותר ועודדו אותו. פעולות אלה, על פי כתב התביעה, התבטאו במתן לינקים לקבצים אלו בתוכנות שיתוף הקבצים השונות וקבצים המכילים כתוביות תרגום.

התביעה האזרחית הוגשה גם כנגד ספקיות האיטנרנט וחברת שירותי אחסון אתרים והשרתים עליהם הם אוחסנו הוחרמו. מנציגי א.ל.י.ס נודע כי אין בכוונתם לתבוע גם את המשתמשים אשר הורידו את הסרטים נכון לעכשיו, על אף שלא שללו האפשרות בעתיד.

תוכנות שיתוף הקבצים מאפשרות למשתמשים לחלוק בין מחשביהם קבצים. על אף שחלק מהקבצים כן משוחררים לציבור, חלק ניכר מהם מפר את זכויות היוצרים של חברות ההפצה או האמנים שיצרו אותו. אתרי שיתוף קבצים לרוב מספקים קישורים או מידע לגבי הקבצים השונים המופצים בעזרת התוכנות, ולעיתים אף מגבשים סביבם קהילה המקדישה עצמה לאיסוף הקבצים ושיתופם. זוהי לא הפעם הראשונה בה מוגשת תביעה נגד בעלי אתרי שיתוף קבצים ישראלים - תביעה דומה שהוגשה לפני מספר שנים כנגד שני אתרים גדולים בזמנו בנושא הסתיימה בפשרות בין הנתבעים לא.ל.י.ס.

מקורות[עריכה]