לדלג לתוכן

ברזיל זכתה בקופה אמריקה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 ביולי 2007

מאמן ברזיל דונגה

ברזיל זכתה היום לפנות בוקר (שני, שעון ישראל) בקופה אמריקה, אליפות דרום אמריקה לנבחרות. ברזיל הביסה בגמר את ארגנטינה 3-0, בשחזור הגמר הקודם ב-2004. עם זאת, בעוד שב-2004 ברזיל ניצחה רק לאחר הארכה וקרב פנדלים מותח עם הארגנטינאים, הפעם עליונתה של ברזיל ניבעה במשך כל המשחק.

מהלך המשחק[עריכה]

ברזיל עלתה ליתרון במהירות כבר בדקה ה-4, כאשר שחקנה ז'וליו באפטיסטה חדר ההגנה הארגנטינאית והבקיע. שחקני ארגנטינה לא נכנעו וניסו להשיב מלחמה שערה והרבו בנסיונותיהם להבקיע לשער ברזיל, אך כולם כשלו, בין אם עקב חוסר מזל או עקב התעלות חוליית ההגנה הברזילאית. מעט לפני תום המחצית הובקע השער השני, כאשר מגנה של ברזיל דני אלבס ניסה להתחיל מהלך התקפי ברחבת השער של ארגנטינה, אך בלם ארגנטינה רוברטו אז'אלה הדף בטעות את הכדור והבקיע שער עצמי.

המשחק נחתם בשערה האחרון של ברזיל, בדקה ה-69. הפעם אלבס היה זה שהבקיע ולא נזקק לעזרת שחקני ארגנטינה. המגן הברזילאי קיבל מסירה מדויקת מחברו לנבחרת רוברטו אבודנסיירי ובעט בקלילות לשער. בתוצאה 3-0 לא יכלו עוד הארגנטינאים להוביל למהפך, וכך הנבחרות ירדו כאשר שוב, כמו לפני 3 שנים, ברזיל אלופה.

ההצלחה של דונגה - נטרול מסי[עריכה]

משחקה של ברזיל היה מרשים לדעת רבים. המאמן הלאומי דונגה הצליח להדריך שחקניו כך שינטרלו את כוכבי ברזיל, כגון ליונל מסי הצעיר אשר הצטיין עד משחק זה בטורניר. עם זאת, על מסי האפיל במשך רוב הטורניר כוכבה של ברזיל רוביניו, אשר סיים גם את הקופה אמריקה כמלך השערים של הטורניר, עם 6 שערים לזכותו.

רוביניו, הכוכב הגדול היחיד של ברזיל אשר הגיע לטורניר, נחשב במהלכו לזה שגורר על גבו את הנבחרת, לאחר שחבריו הפגינו משחק רפה יחסית למצופה מהם. הנבחרת ספגה קיטונות של ביקורת על אופי משחקה במהלך הטורניר, על אף שהמשיכה לעבור שלבים בהצלחה. עתה, מקווים השחקנים המאושרים, יושתקו המבקרים לנוכח הופעתם המוצלחת בגמר.

מקורות[עריכה]