ברק הודיע: לא אפרוש מהקואליציה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

3 בפברואר 2008
ארבעה ימים של מתח עברו על הקואליציה של אהוד אולמרט, מאז הגשת דו"ח ועדת וינוגרד הסופי, על ממצאיו. השאלה הגדולה שהייתה האם אהוד ברק, שר הבטחון וראש מפלגת העבודה, יודיע כי הוא פורש מהקואליציה - נענתה היום בנאומו בפני מסיבת עיתונאים קצרה בשלילה.

ברק, אשר ביסס את קמפיין הבחירות שלו לראשות העבודה בין השאר על ההבטחה כי יפרוש מהקואליציה אם אולמרט לא יתפטר אחרי הדו"ח, אמר כי על אף זאת - הוא מתכוון להשאר בתפקידו. ברק אמר "אני רואה אילו אתגרים יש לפנינו - מעזה, לבנון, חיזבאללה, שיקום צה"ל ושיקום ההליך המדיני" כהסבר להחלטתו. פרישתו של ברק הייתה מובילה באורח בלתי נמנע להתפרקות הקואליציה והקדמת הבחירות.

אנשי האופוזיציה מיהרו לגנות את מעשהו של ברק. הגדילה לעשות זהבה גלאון, ראש מפלגת מר"צ, אשר אמרה על ברק וראש הממשלה כי הם "צריכים להיות מוקעים על עמוד הקלון הציבורי. לראש ממשלה מופקר וחסר אחריות יש גם שר ביטחון חסר אמינות, חסר בושה וחסר ערכים מוסריים... הוא נותן סטירת לחיילים, למשפחות השכולות ולאזרחים, שיאבדו כל אמון בדמוקרטיה." לביקורת הצטרפו גם גורמים בתוך מפלגת העבודה, אשר הביעו אכזבה מנסיגתו של ברק מהבטחתו.

מקורות[עריכה]