ברק מחליף את פרץ במשרד הבטחון בהליך בזק

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 ביוני 2007

ברק - מונה לשר הבטחון בהליך בזק
פרץ סירב להמשיך לכהן בממשלה כשר בלי תיק

אתמול (שישי) התפטר עמיר פרץ מתפקידו כשר הבטחון, זאת לאחר שבפגישה בין ראש הממשלה אהוד אולמרט ליושב ראש מפלגת העבודה החדש אהוד ברק נקבע כי זה יחליף את פרץ בהקדם האפשרי ובהליך מהיר במיוחד. הסיבה שניתנה למינוי המהיר היא המצב ההולך ומסלים מיום ליום ברצועת עזה עם השתלטות ארגון החמאס על מוסדות השלטון.

לאחר הפגישה וקבלת התפטרותו של פרץ נערך סבב טלפונים בין לשכת ראש הממשלה לראשי שלושת המפלגות הגדולות בקואליציה, מפלגת הגמלאים, ש"ס וישראל ביתנו, אשר נתנו את הסכמתם למינוי ברק. ברק יכנס לתפקיד באופן רשמי לאחר שהכנסת תאשר את מינויו ביום שני. עד אותה עת ימשיך פרץ בתפקידו ויפעל לקידום העברת תחומי האחריות לברק באופן שלא יפגע בפעילות השוטפת של המשרד, זאת לאור האיום הבטחוני.

בהתפטרותו סירב פרץ להמשיך לכהן בממשלת אולמרט. על פי הדיווחים, אולמרט הציע לפרץ להמשיך לכהן כשר בלי תיק, אך זה סירב להצעה והתמיד ברצונו לפרוש לחלוטין מכל תפקיד בממשלה. יחד עם פרץ יעזוב סגן שר הבטחון הד"ר אפרים סנה, מאחר והחוק קובע כי עם התפטרות שר יש להחליף גם את סגנו. כמועמדים להחלפתו הוזכרו חברי מפלגת העבודה דני יתום או מתן וילנאי. עם התפטרות פרץ מהממשלה יוותר לרשות העבודה תיק נוסף, אליו ימנה ככל הנראה ברק את אחד ממקורביו במפלגתו.

במחנה פרץ עלו הקריאות כי היה זה מהלך בלתי ראוי וכי פרץ וברק סיכמו על העברת התפקיד באופן איטי יותר ומסודר. מקורבי פרץ מסרו כי הליך זה הוא "חזרתו של ברק הישן" ולטענתם, ברק לא כיבד את הסכמתו עם פרץ לשיתוף פעולה ביניהם. עוד טענו מקורבי פרץ כי אין סיבה למהר באיוש התפקיד.

מקורות[עריכה]