גולשי אינטרנט טוענים כי השיגו מהדורות מוקדמות של הספר השביעי בסדרת "הארי פוטר"

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

19 ביולי 2007

בלילה שבין שישי לשבת, בשעה 2 לפנות בוקר (שעון ישראל), צפויות חנויות בכל רחבי העולם לפתוח שעריהן לרבבות מעריצים המבקשים לשים ידיהם על המהדורות הראשונות של "הארי פוטר ורוחות המוות". רעב המעריצים לקבל לידיהם עותק ראשון ולגלות מה עלה בגורלותיהם של גיבורי הסדרה האהובה עליהם הוביל לעליית ציפיות אדירה לקראת יציאת הספר האחרון. אך בימים האחרונים הועלו טענות על ידי מספר אנשים כי השיגו לידיהם עותקים מוקדמים של רב המכר המצופה.

בין הטוענים נמצאו מספר גולשים אשר הציעו את העותקים אשר לטענתם הם מחזיקים בידיהם למכירה, ואחרים התיימרו לגלות מעל דפי האינטרנט את העלילה. מספר אתרים העלו אף תקצירים או טקסט אשר לטענתם מקורו בספר אשר הגיע לחזקתם לפני פתיחת דלתות החנויות. במקרה אחר פרסם אתר שיתוף קבצים דפים סרוקים של הספר, כך לטענת המעלים.

בעוד שבתחילה נמנעו גורמים רשמיים לאשר או להכחיש אמינות העותקים אשר הופצו באינטרנט, הייתה זו המחברת עצמה, ג'יי קיי רולינג, אשר בסוף אישרה זאת. רולינג אישרה הדבר בתגובה כועסת ונזעמת לפרסום ביקורת על הספר בניו יורק טיימס אשר גילתה חלק מהעלילה. רולינג אמרה כי היא "המומה שעיתון אמריקאי כלשהו החליט לפרסם "ספויילרים" כביקורות תוך חוסר התחשבות מוחלט ברצונותיהם של מליוני קוראים, ובמיוחד (של מליוני - ו.) ילדים."

בד בבד תביעה משפטית הוגשה כנגד אחת מחברות ההפצה האמריקאיות אשר שלחה הספרים לחלק מלקוחותיה אשר הזמינו מראש עותקים. לטענת התובעים עם החברה היה הסכם מפורש לפיו לא ישלחו עותקים לפני מועד מסויים, זאת כדי למנוע זליגת סודות העלילה לפני הזמן. על פי ההערכות יותר מ-1,000 עותקים הופצו מוקדם מהצפוי.

מקורות[עריכה]

מקורות ללא ספוילרים[עריכה]

בכתבות הבאות לא נמצאו ספוילרים אפשריים לעלילת הספר השביעי בסדרת "הארי פוטר"

מקורות הכוללים ספוילרים[עריכה]

יתכן והכתבות הבאות מכילות ספוילרים אפשריים לעלילת הספר השביעי בסדרת "הארי פוטר"