לדלג לתוכן

גזר הדין: שני מאסרי עולם לרוצח הקשישות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 בינואר 2008
בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שני) על תושב קריית אתא רוני פרץ שני מאסרי עולם בגין רצח הקשישות פרידה ויזל וילנה נאומיבקין, כמו גם 20 שנות מאסר על מעשי פריצה ושוד אלימים כנגד קשישים אחרים. פרץ, אשר בעבר אף עבד בשירות משטרת ישראל כסוכן סמוי בפרשת סמים, רצח את הקשישות בדירותיהן לפני כשנתיים, תוך שהוא שודד את רכושן. בית המשפט הרשיע אותו בעבירות לפני כחודש וחצי.

תחילת הסיפור היא לפני כשנתיים, בחודש ספטמבר 2005. פרץ נכנס לדירת קשישה בת 90, תוך שהוא מזהה עצמו כנציג הביטוח הלאומי, ושודד את תכולתה. לאחר מספר חודשים, בינואר 2006, הכה פרץ שוב, שדד קשיש בן 78, הכה אותו ולפי כתב האישום אף ניסה לרצחו. מעשי השוד החלו להיות תכופים יותר ויותר וכעבור 4 ימים רצח את פרידה ויזל בת ה-89 בדירתה ואחר שדדה. כיום לאחר מכן רצח נוסף אירע בקרבת מקום; הפעם קורבנו של פרץ הייתה קשישה בת 81 בשם וילנה נאומיבקין.

ראיות אשר אספו חוקרי משטרת ישראל מזירות הפשע, בהן אף פנקס ועליו טביעת אצבע של הרוצח הובילו לתפיסתו. חקירת המשטרה העלתה עוד כי בדפים שנתלשו מהפנקס, אך רישומם הותיר סימנים על הדפים שהיו מתחתם, נכתבו אף שמותיהם של קורבנותיו הקודמים של פרץ, ובכך קושרו המקרים.

מקורות

[עריכה]