לדלג לתוכן

גרנט ניצל בדקה האחרונה בתוספת הזמן: 1-1 לצ'לסי וליברפול בחצי גמר האלופות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

22 באפריל 2008

קלישאה ישנה אומרת כי לאברם גרנט, מאמנה הישראלי של צ'לסי, יש מזל רב - שתמיד דברים יסתדרו לו בזכות "התחת של אברם". ובכן, הפעם קלישאה זו נמתחה עד קצה גבול היכולת, במשחק הראשון בחצי גמר ליגת האלופות של צ'לסי מול מועדון הכדורגל ליברפול באצטדיון אנפילד, אשר הסתיים ב-1-1.

במהלך רוב המשחק שלטה ליברפול היטב במשחק. פתיחה הססנית יחסית של שתי הקבוצות נפרצה לבסוף כאשר קאוט, שחקנה של ליברפול הבקיע בדקה ה-42. גם לאחר הפסקת המחצית ניכרה שליטת שחקני ליברפול במגרש, על אף התאוששות מה של שחקני צ'לסי. מספר חילופים אשר נערכו באמצע המחצית הביאו את יוסי בניון, שחקנה הישראלי של צ'לסי, להיות הישראלי הראשון אשר משחק במעמד כה יוקרתי, אך לא לשינוי.

גרנט, אשר בזמן האחרון נאלץ להאבק על מעמדו כמאמנה של צ'לסי, ידע כי המשחק הזה יכול לחרוץ את גורלו וכי המועדון והנהלתו מצפה כי יעלה לגמר. אמנם הפסד 1-0 בחוץ הוא לא נורא, אך עדיין בעייתי וקשה להתעלות עליו. למזלו של גרנט, ואולי למזלם של מצטטי הקלישאות, לא הייתה סיבה לדאגה. בדקה ה-94, האחרונה בתוספת הזמן שפסק השופט, שער עצמי תמוה למדי של ג'ון ארנה ריסה, אשר נכנס כמחליף עבור ליברפול, השווה את התוצאה, והפך את היוצרות. כעת צ'לסי נהנית מיתרון שער חוץ על ליברפול, ונמצאת בעמדה טובה יותר לקראת המשחק השני, אשר יתרחש בערב יום הזכרון לשואה ולגבורה ויקבע את העולה לגמר מבין שתי הקבוצות.

מחר צפוי קרב ענקים נוסף בין מועדון הכדורגל ברצלונה למנצ'סטר יונייטד, המתחרה עם צ'לסי גם על האליפות האנגלית. שם שתי קבוצות אלה תתחרנה זו בזו על הזכות להעפיל לגמר ליגת האלופות אשר יערך השנה במוסקבה.

מקורות

[עריכה]
גרנט על הקווים (ארכיון)