גשמים ברחבי ישראל; שלג חרמון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
21 בנובמבר 2007

בימים האחרונים עדים תושבי ישראל לסערת גשמים עזה, אשר החלה כבר אמש והיום (רביעי) המשיכה במלוא עוזה. הסערה, מלווה בברקים ורעמים, השפיעה על כל חלקי הארץ, בעיקר באזור גדרה ומישור החוף, שם נמדדו יותר מ-70 מילימטר של משקעים בתוך יממה אחת. עוד נצפה, לראשונה מתחילת העונה, שלג בפסגת הר החרמון. השלג, אשר מפלסו עומד נכון לכתיבת שורות אלה על כ-4 ס"מ.

שכבת השלג הלבנה בחרמון עדיין לא מספיקה לגולשי הסקי, ואלו יאלצו להמתין לירידת שלגים נוספים לפני שהנהלת האתר תפתח אותו למבקרים. עם זאת, הסערה והגשמים הרבים הביאו למספר אירועים טרגים, בהם יותר מ-30 תאונות אשר שויכו לחלקלקות הכבישים כתוצאה מהגשם. באחת התאונות נהרג אדם, לאחר שמכוניתו נמחצה בהתנגשות עם משאית. כוחות מגן דוד אדום אשר מיהרו למקום נאלצו לבסוף לקבוע את מותו עוד בטרם הצליחו לשחרר מאחיזת המתכת.

במקרים אחרים דיווחו תושבים על הצפות בבתיהם. בעיר הצפונית צפת חילצו מקומיים את ספר התורה מאחד מבתי הכנסת בישוב כאשר מים החלו לחדור ולהציפו. כוחות חילוץ משו ברחבי המדינה תושבים מבתיהם המוצפים, אך מלבד נזקים לרכוש לא דווח על נזקים נוספים. הגשמים צפויים להמשיך גם מחר, אם כי במידה פחותה, והטמפרטורות ימשיכו להיות קרות, אף מתחת לרגיל בעונה זו בישראל. הסערה אמורה לשכוך כליל בלילה שבין חמישי לשישי.

מקורות[עריכה]