לדלג לתוכן

דיווחים בבריטניה: ביקורת קשה על אולמרט בדו"ח וינוגרד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

18 בנובמבר 2007
אמנם עדיין אין תאריך סופי באמת להגשת הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד, אך בבריטניה פרסם העיתון סאנדיי טיימס כתבת תחקיר ובה מובאים מספר מקורות הטוענים לדעת מה יכלול הדו"ח. על פי הכתבה הבריטית הדו"ח יכלול ביקורת נוקבת על ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט, ועיקר האשמה תיפול עליו בעקבות הימים האחרונים של מלחמת לבנון השנייה, בהם נהרגו 33 חיילים בתוך כ-60 שעות של לחימה כנגד החיזבאללה בלבנון.

הכותבים בעיתון מציינים מקורות עלומים מקציני צה"ל ובכיריו. לטענת אותם מקורות, המבצע אשר שוגר לקראת סוף המלחמה, בתקווה להביא ל"הכרעה" כנגד החיזבאללה כאשר הפסקת האש הייתה כבר באופק הקרוב, היה מיותר. באותו מבצע, אשר לטענת המקורות היה צריך לערוך 96 שעות ולא בגרסה "מקוצרת" בת 60 שעות בלבד, 33 חיילים ישראלים מכוחות צה"ל מצאו את מותם, ובין השאר אף נפל מסוק של חיל האוויר הישראלי.

עד כה לא נודעו על תגובות בישראל על התחקיר הבריטי. עם זאת, זהו זמן רב שהן הממשלה, הן הצבא והן גורמים אזרחיים מנהלים מאבק כנגד ועדת וינוגרד. הממשלה ובכירי המערכת הבטחונית דורשים מהוועדה לפרסם מכתבי אזהרה לאלו אשר עלולים להפגע ממסקנות הדו"ח. מנגד, גורמים אזרחים ופרטיים רבים מפרשים את הימנעות הוועדה מפרסום מכתבי האזהרה כצעד אשר יוליך בפועל לאי הסקת מסקנות בדו"ח.

מקורות

[עריכה]