האם אולמרט מנסה להתפייס עם מערכת המשפט?

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

31 ביולי 2007
לאחר זמן רב בהם החליפו ראש הממשלה אהוד אולמרט ובכירי מערכת המשפט, בהם נשיאת בג"ץ השופטת דורית בייניש, מהלומות "פינג פונג" מעל גבי התקשורת בבקרם זה את השני, נראה כי ראש הממשלה מבקש להתפייס. היום (שלישי) אולמרט במעמד כנס בוגרי המכללה לבטחון לאומי בירושלים והחמיא רבות למערכת המשפט. בין השאר אמר: "מערכת המשפט מהווה כיום מרכיב מרכזי בחוסן הלאומי שלנו".

הויכוח המתוקשר של אולמרט עם שופטי הערכאות העליונות נסוב באחרונה עקב סוגיית המיגון. הכרעת בית המשפט העליון קבעה כי על הממשלה לפעול למיגון ישובי עוטפי עזה באופן מסוים, אשר נגד החלטת הממשלה. אולמרט ובכירי ממשלה הרבו הביקורת על הדבר, אשר נדמה כי נראה בעיניהם כתעוזה שאין זה מקומה מצד בית המשפט, ובכיריו לא הססו בבקרם חזרה.

אולמרט: אני גאה בבג"ץ ובבייניש[עריכה]

בית המשפט העליון - האם ישופץ בכספי תרומה?

עם זאת, בנאומו נשא אולמרט דברים ברוח שונה, בלשון "החלטות של ערכה נמוכה מבוטלות, פסקי דין משתנים, תפיסות עולם משתנות ומתחדשות, זהו חלק בלתי נפרד מחייה של מערכת דינמית ותוססת. גם ויכוח יכול להיות תוסס, ולפעמים אפילו לוהט, שהרי אנו עוסקים בנושאים מכריעים שמעצבים את דרכי החיים של אומה שלמה". אולמרט אף הציג את מערכת בית המשפט כ"שכפ"ץ" המגן על המדינה ומוסדותיה, בפרפרזה פיוטית על נושא המיגון אשר הצית הויכוחים באחרונה. עוד הוסיף אולמרט להתייחס ישירות לבג"ץ ואף חלק שבחים לשופטת בייניש, באומרו "אני גאה בבית המשפט העליון שלנו בראשותה של כבוד הנשיאה דורית בייניש"

תוך כדי כך הודיע היום משרד המשפטים כי ראש הממשלה ושר המשפטים דניאל פרידמן הסכימו על הגברת תקני השופטים. על פי ההודעה אושרו כ-85 תקנים נוספים עבור תקציב 2008, עליו כבר החלו הדיונים בממשלה. בנושא קרוב נראה כי שר המשפטים ימליץ את אישורה של תרומה בסך חצי מליון דולר לטובת שיפוץ מבנה בית המשפט העליון עצמו. נושא התרומה ידון על ידי הממשלה ביום ראשון הקרוב.

מקורות[עריכה]