לדלג לתוכן

האצנית מריון ג'ונס נדונה ל-6 חודשי מאסר

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

11 בינואר 2008

מריון ג'ונס

בית המשפט המחוזי בארצות הברית דן היום (שישי) את האצנית האולימפית לשעבר מריון ג'ונס לשישה חודשי מאסר. ג'ונס הודתה לפני מספר חודשים בכך ששיקרה לסוכן פדרלי בעת שזה חקרה בדבר שימושה בסמים מסוג סטרואידים. ג'ונס הודתה זה מכבר בעצם שימושה בסמים, אך כאשר נחקרה בדבר בעבר הכחישה זאת. למעשה, לפני כ-4 שנים אף תבעה את בעל המעבדה אשר הודה באספקת הסם על שאמר כי הייתה מלקוחותיו, תביעת לשון הרע אשר פיצוייה נקבעו בסיכום בין שני הצדדים.

ג'ונס צפויה לרצות עונש מאסר בן 6 חודשים, כמו גם מאסר על תנאי למשך שנתיים. במשך תקופה זו תצטרך ג'ונס לרצות 400 שעות בשירות לקהילה כל שנה. ג'ונס פנתה לשופט וביקשה ממנו שלא לתת לה עונש מאסר עקב אהבתה לילדיה - כדי שלא תופרד מהן. השופט התרשם מדבריה, אך לא ריכך ידו. במקום זאת פסק כי שעות השירות לקהילה יועברו בהדרכת ילדים ותלמידים בדבר התמודדות הוגנת בספורט.

האצנית הייתה עד לפני מספר חודשים אחת מהנשים האהובות ביותר על הציבור האמריקאי. הצלחתה הגדולה באולימפיאדת סידני, שהביאה לארצות הברית 3 מדליות זהב ושתי מדליות ארד, הרימוה כמעט בן לילה לרום הפסגה הספורטיבית בארצה. עם זאת, ככל שעבר הזמנים יותר ויותר נחשף בדבר מוערבותה בפרשת מעבדת הסמים BALCO, אשר סיפקה סמים לאתלטים אמריקאים רבים. יתרה מזאת, ג'ונס הודתה גם במוערבות בפרשת הונאת המחאות, בה היו מעורבים אתלטים נוספים מהעלית האמריקאית.

מדליותיה של ג'ונס נשללו על ידי הוועד האולימפי, ועדיין לא ידוע האם וכיצד יחולקו מחדש בין מתחריה באותם טורנירים. הדבר, בעיני פרקליטיה של ג'ונס, היה לעונש דיו. הם קראו לשופט לרחם על האצנית לשעבר, שעברה השפלה פומבית גדולה. עם זאת, השופט המחוזי לא התרשם מטיעוניהם ופסק כי על אתלטים רבי הישגים מונחת אחריות כבדת משקל, שכן כל האומה נושאת אליהם עיניים כמודל לחיקוי. עוד אמר השופט כי לא התרשם מכנותה של ג'ונס, שטוענת כי החלה ליטול הסם לאחר שמאמנה לשעבר נתן לה אותו וטען כי מדובר בחומר טבעי. לדבריו, אין זה סביר שאתלטית ברמתה של ג'ונס לא תדע בדיוק אילו חומרים היא נוטלת לגופה.

מקורות

[עריכה]