לדלג לתוכן

הבחירות לראשות הליכוד: כבר ב-14 באוגוסט

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 ביולי 2007
מרכז הליכוד הכריע היום (שלישי) בדבר מועד הבחירות לראשות המפלגה. לפי החלטת המרכז הבחירות תתקיימנה כבר ב-14 באוגוסט, זאת לאחר שראש המפלגה בנימין נתניהו ביקש להקדימן. הקדמת הבחירות היא, ככל הנראה, הכנה לבחירות הכלליות לכנסת, אשר יתכן ויוקדמו בעקבות פרסום דו"ח ועדת וינוגרד במהלך חודש אוגוסט.

בכינוס הליכוד בגני התערוכה התקבלה ההצעה ברוב גדול, כאשר לא נרשמה שום הצעה נגדית למועד אלטרנטיבי. לאחר שאמש הודיע יריבו העיקרי של נתניהו, חבר הכנסת סילבן שלום, על פרישה מהמרוץ נותרו רק נתניהו ומשה פייגלין כמועמדים לראשות המפלגה. שלום, אשר כינה את הקדמת הבחירות "מחטף" והשווה את התנהלות המפלגה תחת נתניהו למפלגת הבעת' הסורית, לא הגיע לכינוס מרכז המפלגה. פייגלין, המזוהה עם המחנה הדתי במפלגה, לא התנגד להקדמת הבחירות.

על פי ההערכות מוקדמות, נתניהו צפוי לנצח בבחירות לראשות המפלגה. בנאומו במרכז הליכוד אמר היום נתניהו כי "אנחנו צריכים להבין שנוכל לשקמם רק אם נוכל לחזור להנהגת המדינה", בהתייחסו לרצונו להוביל את מפלגתו בבחירות הכלליות לכנסת. עוד בנאום אמר נתניהו כי עד למועד ההכרעה בדבר ראשות המפלגה הוא ביקש מחבר הכנסת משה כחלון לשמש כראש המפלגה.

מקורות[עריכה]