הגול ה-1,000 של רומאריו - סוף כל סוף ברשת

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
22 במאי 2007

אתמול (ראשון) הצליח סוף כל סוף החלוץ הברזילאי רומאריו להבקיע את הגול ה-1,000 בקריירה שלו, זאת לפי ספירתו האישית. רומאריו, המשחק במדי ואשקו דה-גמא, ניגש לבעוט בעיטת עונשין במסגרת המחזור השני בליגה הברזילאית לשערה של יריבתו למשחק, קבוצת ספורט רסיפה, הכניע את השוער ופתח בחגיגות. המשחק עצמו הופסק למספר דקות בזמן שרומאריו ביצע הקפה חגיגית, חגג עם הקהל ונתן ראיונות על כר הדשא.

החלוץ הברזילאי בן ה-41 הגיע בזאת לשערו ה-1,000, אך רק לפי ספירתו האישית, אשר כוללת שערים אשר הובקעו בנסיבות לא רשמיות ובמשחקי ידידות. השחקן היחיד אשר הצליח להגיע להישג זה הוא החלוץ הברזילאי האגדי פלה. עם זאת, מניין השערים של פלה מונה רק שערים "רשמיים", בניגוד לזה של רומאריו, אשר מבחינה זו עוד חסר 71 שערים.

רומאריו לא נתן לעובדה זו לעצור בחגיגות השמחה הרבות אשר פרצו באצטדיון עם הגול והקדיש את השער למשפחתו. השער ה-1,000 הגיע לאחר תקופה ממושכת בת כמה חודשים בה היה רומאריו "תקוע" על מאזן בן 999 שערים. החלוץ המבוגר למקצועו ניסה שוב ושוב להוביל לכיבוש השער הסמלי באצטדיון המרקנה, בו כבש ב-1969 פלה את שערו ה-1,000, אשר במקרה גם כן היה מבעיטת עונשין. לשם מטרה זו, ביקש רומאריו להעביר מספר משחקים של קבוצתו לאצטדיון ההיסטורי, אך במשך תקופה ארוכה לא הצליח להבקיע והפך למושא צחוק וביקורת מצד העיתונים המקומיים. עם פתיחת העונה החדשה בברזיל ויתר רומאריו על נסיונות אלו ובא על גמולו כבר במחזור השני.

מקורות[עריכה]