הוגש כתב האישום החמור כנגד משה קצב; פרקליטיו: אין תשתית ראייתית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

19 במרץ 2009
היום (חמישי) הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום חמור כנגד נשיא המדינה לשעבר משה קצב, זאת לאחר ההודעה לפני כשבוע וחצי מעם פרקליטות המדינה על ההחלטה. כתב האישום כולל שתי עבירות בדבר אינוס ומעשה מגונה אותם ביצע כביכול קצב במתלוננת א' ממשרד התיירות בעת ששימש כשר במשרד. סעיפי אישום נוספים כוללים הטרדות מיניות של מתלוננות נוספות וכן שיבוש הליכי חקירה.

על פי כתב האישום קצב החל להטריד את המתלוננת א' במשרד התיירות באופן מדורג שהלך והחמיר, בין השאר באמצעות מחמאות בעלות הקשר מיני, הצעות מיניות ומישוש איבריה הפרטיים. האישומים החמורים נוגעים לסדרת אירועים, הראשון שבהם סמוך לאפריל 1998 על פי המתלוננת, ניסה קצב, לכאורה, לכפות עצמו על המתלוננת. כתב האישום מתאר שלושה מקרים שונים, בשניים מתוכם כפה לכאורה מגע מיני ביניהם. אישומים אחרים, בחומרה פחותה, נוגעים לחיבוקים ארוכים אשר קצב נהג לבצע עם מתלוננת אחרת מבית הנשיא, למרות שזו התנגדה, ובעקבותיהם מואשם קצב בהטרדה מינית; אישומים בדבר מעשה מגונה במתלוננת נוספת; וכן אישום כי קצב ניסה לדלות פרטים אודות חקירת אחת המתלוננות במשטרה ובכך הביא לשיבוש הליכי חקירה.

תגובות להגשת כתב האישום לא איחרו לבוא. פרקליטיו של קצב חזרו וטענו כי אין תשתית ראייתית מתאימה לכתב האישום החמור ורמזו לרדיפה מצד היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז. בין השאר הזכירו פרקליטיו של קצב כי במהלך הדיונים בבג"ץ אודות הסדר הטיעון עליו הסכימה בתחילה הפרקליטות בנוגע לקצב טענתה הפרקליטות עצמה כי ישנן בעיות בהוכחת הראיות. מנגד, טענו פרקליטיה של המתלוננת א' ממשרד התיירות כי יש הגשת כתב האישום מראה על אמון בגרסתה של המתלוננת.

נפקדת מכתב האישום החמור א' מבית הנשיא, אשר טענה אף היא לאישומים חמורים כנגד קצב.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]