לדלג לתוכן

הוכרז שם הספר השביעי בסדרת הארי פוטר

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

21 בדצמבר 2006
הסופרת הבריטית ג'יי קיי רולינג חשפה את שם הספר השביעי והאחרון בסדרת ספרי הארי פוטר במשחק אינטרנטי באתר האינטרנט הרשמי שלה. מתמודדים במשחק היו לוחצים על חפץ בכדי לפתוח חדר ואז היו צריכים לנחש את שם הספר בעזרת רמזים שניתנו להם. מעריצים שהשלימו את המשחק קיבלו את שם הספר המלא שהוא Harry Potter and the Deathly Hallows (שם זמני בעברית: הארי פוטר ורוחות המוות).

"דמות אחת קיבלה הקלה בעונש, אך אני מוכרחת להגיד שאני מתכוונת להמית שתי דמויות שלא התכוונתי להמית בהתחלה" אמרה רולינג, 41, ב-27 ליוני השנה בתוכנית טלוויזיה בריטית.

"אני כותבת סצנות שתוכננו, במקרים מסוימים, לפני תריסר שנים או אפילו יותר," רולינג כתבה באתר האינטרנט שלה. "אני לא חושבת שמישהו שלא היה בסיטואציה כזאת יכול להבין איך אני מרגישה: אני מרגישה מרוממת ומותשת לחילופין. אני מצד אחד רוצה ומצד שני לא רוצה לסיים את הספר (אל תדאגו, אני אסיים)."

רולינג קיבלה השראה לכתוב לאחר שאמה נפטרה מטרשת נפוצה בשנת 1990 ואחרי שהתגרשה מבעלה. היא התחילה לכתוב בבתי קפה באדינבורו. מתי שבתה, ג'סיקה, הייתה נרדמת, היא הייתה שמה אותה בעגלה והולכת איתה לבית הקפה הקרוב. כיום 300 מיליון ספרים שלה כבר נמכרו ותורגמו ל-47 שפות שונות.

לא פורסם עדיין תאריך הוצאה לאור לספר.

מקורות

[עריכה]