החל הדיון בערעור אולמרט; פרקליט המדינה: חשד כי אולמרט קיבל מזומן לידיו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

19 במאי 2008
היום (שני) החל בבית המשפט העליון הדיון בנושא ערעורו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, וכן של ראש לשכתו שולה זקן, בדבר גביית העדות המוקדמת ממשה טלנסקי בנושא העברת הכספים לראש הממשלה. בית המשפט המחוזי קבע כי העדות תגבה עוד בטרם יוחלט על כתב אישום או אף תסתיים החקירה עקב החשש שטלנסקי, תושב ארצות הברית לא ישוב ארצה כדי להעיד בזמן המשפט, במידה וזה יתקיים, ובכך קיבל טענות פרקליטות המדינה.

בדיון שהתקיים היום הוסיפו פרקליטי המדינה וטענו כי גביית העדות המוקדמת היא הכרחית. בין השאר חשף פרקליט המדינה עו"ד משה לדור כי בין החשדות הנחקרים כעת בנוגע לאולמרט גם קבלת מעטפות ובהן כסף מזומן מטלנסקי, בזמן היותו שר התמ"ת וראש עיריית ירושלים. אולמרט עצמו, במסיבת עיתונאים שערך במוצאי יום העצמאות, הודה בקשר עם טלנסקי, אך הכחיש כי עבר על החוק או כי לקח הכסף לכיסו. לדבריו, כל הכסף יועד לקמפייני בחירות. עם זאת, לדבריו של לדור החשד כעת מתמקד בקבלת כספים שלא בזמן ניהול מסע בחירות.

מנגד לדברי הפרקליטות העלו סנגוריו של אולמרט הטענה כי גביית העדות המוקדמת פוגעת בזכויותיו כאזרח ונחקר. לדבריהם, לא יוכלו לבצע חקירה נגדית נאותה של העד, שכן חומר החקירה טרם נחשף בפניהם ואף אינם יודעים כנגד אלו אישומים הם עלולים להתייצב, ולפיכך באיזו הגנה יש לדבוק. בית המשפט שמע הטיעונים, אשר חלקם נאמרו כבר בתצהירים שהגישו הצדדים, אך טרם פסק החלטתו. עדותו של טלנסקי אמורה להגבות ב-25 במאי.

מקורות[עריכה]