לדלג לתוכן

החל מהיום: הסיגריות מתייקרות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

ביום שלישי בערב חתם שר האוצר, יאיר לפיד, על צו להעלאת מס הקנייה על סיגריות, טבק לסיגריות, סיגרים וסיגרלות החל משעת חצות של ליל יום רביעי. בכך יעלה מחירה של חפיסת סיגריות בשיעור של 2.5 - 3 שקלים לחפיסה. 8 במאי 2013
החל מהיום (רביעי) בחצות, מתייקר המס המוטל על הסיגריות בשיעור של בין 2.5 ל-3 שקלים לחפיסה. זוהי ההתייקרות הרביעית של מחירי הסיגריות ומוצרי הטבק מאז 2009. את ההחלטה על עליית המחירים אישר שר האוצר, יאיר לפיד כחלק ממדיניות המיסוי המתוכננת לקראת תקציב 2013-2014. זהו הצעד הראשון בסדרה של רפורמות ותוכניות מיסוי שנועדו לצמצם את הגירעון בתקציב המדינה העומד כיום על כחמישים מיליארד שקלים.

מרשות המסים נמסר כי תוספת המס הצפויה מהעלאת מס הקניה הינה כ-800 מיליון ש"ח לשנה וכאמור, מדובר למעשה בצעד ראשון מתוך סדרה ארוכה של צעדים שמוביל משרד האוצר בראשות לפיד, בצעדים שצפויים לפגוע באופן משמעותי בשכבות רחבות של האוכלוסיה בישראל ושמטרתם היא הפחתת הגירעון הצפוי בתקציב המדינה.

צעד נוסף שעשוי להתרחש בקרוב מבית מדרשו של לפיד הוא העלאת המע"מ ל-18%, צעד שגם הוא איננו דורש שינויי חקיקה וניתן להיעשות על ידי חתימת שר האוצר על צו מתאים. העלאות מסים מסוג זה נעשות במפתיע על מנת למנוע מסוחרים ומרוכשים פוטנציאליים להצטייד במלאים ולעקוף את עליית המס.