החמאס: שליט יהפוך לרון ארד חדש

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
17 בינואר 2008

ההסלמה המהירה בעימותים בין כוחות צה"ל והחמאס ברצועת עזה התבטאה בימים האחרונים במספר תקיפות של צה"ל ברצועה ויותר מעשרים הרוגים פלסטינים. אלו מצידם שיגרו עשרות רקטות קסאם במטח חסר תקדים אל עבר ישובי עוטף עזה, ובראשם שדרות. אמש (רביעי) נוסף נדבך נוסף לאיומי החמאס, ממנו חששו זה זמן מה בכירי המערכת הבטחונית. אוסאמה אל-מזיני, האחראי בחמאס על כל הקשור לחייל הישראלי החטוף גלעד שליט רמז כי גם הוא עלול לסבול עקב ההסלמה, ותנאי שחרורו יוקשחו.

אל מזיני התראיין לתחנת הטלוויזיה של ארגון החמאס ואמר כי "גלעד שליט יהפוך לרון ארד". ארד, הנווט הישראלי אשר נאלץ לנטוש את מטוסו מעל לבנון, נעדר זה יותר מ-20 שנים ומעט, אם בכלל, ידוע על מקום הימצאו או מצבו הבריאותי. המשא ומתן לשחרור שליט נמשך לסירוגין באמצעות מתווכים שונים מאז חטיפתו לפני כשנה וחצי, בימים שקדמו למלחמת לבנון השנייה. עד כה כל התקדמות שהושגה הייתה קטנה ביותר, ועתה נראה שאף חלה נסיגה.

אל מזיני הוסיף ואיים כי שליט "לא יראה אור יום" בעודו בשבי. לדברי הרמטכ"ל גבי אשכנזי בפגישה עם תלמידי בית ספר בירושלים, הוא עדכן את משפחת שליט בעקבות ההתפתחויות בעזה והקרבות בין צה"ל והחמאס.

מקורות[עריכה]