הירשזון הגיש התפטרותו מהממשלה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

1 ביולי 2007

אולמרט - יבחר בין בר-און, שטרית ורמון

שר האוצר אברהם הירשזון הגיש הבוקר (ראשון) את התפטרותו מהממשלה. הירשזון השעה עצמו מהתפקיד מזה מספר שבועות לאחר שפרשה בהקשרו נחשפה בכלי התקשורת ונודע כי הועלו כנגדו חשדות בדבר מרמה והפרת אמונים. במהלך ההשעייה העצמית מילא ראש הממשלה אהוד אולמרט את תפקידו של הירשזון ועתה הוא צפוי לבחור במועמד אחר למשרה. ההערכות השכיחות ביותר הן כי בחירתו של אולמרט תהיה שר הפנים רוני בר-און, אם כי גם השר מאיר שטרית הוזכר כמועמד, וכן חבר הכנסת חיים רמון, אשר זה מכבר נמצא אשם בעבירה מינית.

במכתב ההתפטרות של הירשזון אשר מוען לראש הממשלה הודה שר האוצר המתפטר לאולמרט על תמיכתו ונאמנותו במהלך הפרשה. הירשזון הסביר את התפטרותו כפעולה מתוך תחושת אחריות ורצון לפנות את המשרה לאדם אשר יוכל להתמקד בה. עוד נימק שר האוצר את ההתפטרות ברצונו להתמקד בנסיונות להוכיח חפותו למול החשדות שהועלו כנגדו.

בישיבת הממשלה הבוקר עדכן ראש הממשלה את חבריה בנושא וכן אמר כי הוא משוכנע בחפותו של הירשזון. התפטרות השר תכנס לתוקף בתוך 48 שעות ממועד הגשתה ועל פי ההערכות אולמרט יכריז על מועמדו החדש לתפקיד עוד השבוע. בעוד שרמון נחשב למועמד טוב לתפקיד רבים מיועציו של אולמרט הביעו בפניו את חששותיהם כי מינויו יוביל להגשת עתירות לבג"ץ כנגד המהלך, זאת עקב הרשעתו של רמון השנה. לפיכך נראה כי אולמרט ימנה את שר הפנים רוני בר-און לתפקיד, בעוד רמון יקבל תפקיד אחר, בכיר פחות.

מקורות[עריכה]