לדלג לתוכן

הכנסת אישרה תקציב 2008; 50 מיליון ש"ח למיגון עוטף עזה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

27 בדצמבר 2007
על אף שבמשך שנים ארוכות הורגל הציבור בישראל לראות תקציבים שנתיים מאושרים מעט, או אף הרבה, אחרי שהחלה השנה לה הם מתייחסים, הנה היום (חמישי) הצביעה ואישרה הכנסת את תקציב 2008 בקריאה שנייה ושלישית, כחמישה ימים לפני תחילת השנה. אמנם מספר חברי כנסת עדיין מתחו ביקורת נמרצת על התקציב, הצליחה הקואוליציה בראשות מפלגת קדימה להשיג רוב גדול, והתקציב אושר ברוב של 64 חברי כנסת, לעומת רק מחצית אשר הצביעו נגדו. סך התקציב לשנת 2008 - 314 מיליארד שקל.

במשרד האוצר בירכו על סעיפי התקציב אשר עברו בישיבת המחוקקים, ושר האוצר עצמו רוני בר און ציין כי בתקציב השנתי ישנו איזון וריסון תקציבי אשר לדעתו יעזרו לישראל להתמודד עם קשיים צפויים במהלך השנה הקרובה, בהם משברים כלכלים ומיתונים ברחבי העולם אשר ככל הנראה ישפיעו גם על השוק הישראלי. מנגד טענו מספר חברי כנסת כי בתקציב גזרות רבות מדי, ואחרים טענו כי ניכרות בו "טביעות אצבע של בנימין נתניהו", בהתייחסם לשר האוצר לשעבר אשר תקציביו היו מרובים בקיצוצים מעוררי מחלוקת.

המשבר האחרון בין חברי הכנסת אשר איים על העברת התקציב נגע לסכום הכסף אשר ביקשו חברי כנסת שונים להעביר לטובת מיגון בישובי עוטף עזה. בתים רבים בישובים ועיירות כגון שדרות עדיין לא ממוגנים כנגד מטחי רקטות הקסאם המשוגרות לעברם מרצועת עזה. מספר חברי כנסת, בהם שי חרמש מקדימה וראובן ריבלין ביקשו להגיש הסתייגות מהתקציב בעקבות כך, אך לאחר דיון קצר הודיע ראש הממשלה אהוד אולמרט כי במהלך השבועות הקרובים יועברו כ-50 מליון ש"ח למטרה זו.

מקורות

[עריכה]