הלחץ מתגבר: עתה גם הנגבי קורא להקדמת הבחירות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
31 במאי 2008

לחץ חסר תקדים מופעל על ראש הממשלה אהוד אולמרט מכל החזיתות. לפני מספר ימים הודיע אהוד ברק, שר הבטחון וראש שותפתו העיקרית של אולמרט לקואליציה - מפלגת העבודה, אמר במסיבת עיתונאים כי על ראש הממשלה "להתנתק" מתפקידיו המדיניים. אחריו הצטרפו מגנים מהאופוזיציה, לרבות יושב ראשה וראש הליכוד בנימין נתניהו ובימים האחרונים אמירותיו של ברק רק הלכו והתחדדו. אבל עתה הביקורת באה ממקום מפתיע למדי - חבר הכנסת צחי הנגבי, ממקורביו של אולמרט, אשר קרא לפריימריז במפלגת קדימה ולהקדמת הבחירות.

הנגבי אמר הדברים היום בתוכנית האקטואליה של ערוץ 2 פגוש את העיתונות. לדבריו, בכוונתו לפעול לקידום פריימריז במפלגת קדימה, להקדים את הבחירות הכלליות לכנסת ולאחר מכן - לפעול להקמת "ממשלת חרום לאומית" בשיתוף קדימה, הליכוד והעבודה. הנגבי טען כי המצב הבטחוני מול האיום האיראני, שיגור רקטות הקסאם מרצועת עזה ומנגד - המשא המתן עם סוריה והרשות הפלסטינית - כל אלו דורשים הקמת ממשלה רחבה לאחר הבחירות.

הנגבי ביקר קשות את אולמרט ואת התנהלותו על רקע החקירה המתגברת לגבי קשריו עם משה טלנסקי. בהד מסוים לדבריו של שר הבטחון ברק לפני מספר ימים, אמר הנגבי במהלך הראיון הטלוויזיוני כי "אי אפשר לעמוד באפס מעשה ונדרשת הכרעה בקדימה. אולמרט נאבק כעת על חייו המשפטיים וקשה לו להקדיש מאמץ אחר. חלופה היא להיכנס לקיפאון וזה לא דבר שאולמרט היה רוצה. יש דברים חשובים יותר מאינטרסים אישיים".

מקורות[עריכה]