המורים העל יסודיים: השביתה תהיה, נותר רק להחליט מתי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

6 באוקטובר 2007
ארגון המורים העל יסודיים ממשיך באיומי השביתה במחאה על תנאי ההעסקה של חבריו. אמש (שישי) נפגש ראש הארגון, רן ארז, עם שרת החינוך יולי תמיר, אשר ניסתה להניא אותו מאיומי השביתה, אך היום נודע כי הפגישה לא סייעה לגשר בין הצדדים, זאת לאור הצהרות מפי ארז עצמו, אשר צוטט בכלי התקשורת השונים בטון פסימי לאחריה ובראיונות שונים טען כי רק התערבותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בכוחה למנוע השביתה.

לפיכך, מחר אחר הצהריים, לאחר יום לימודים סדיר, צפויה להתקיים פגישה בין ראשי ארגון המורים במהלכה ידונו כיצד ישבתו ומתי. בינתיים הן חברי הארגון והן אנשי משרד החינוך ומשרד האוצר מתכוננים לשביתה וההערכות משני הצדדים הן כי היא תהיה ממשוכת. הבשורה משמחת אולי עבור תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים אשר יוכלו לחזור לחופשה לאחר "פגרה" קלה בה למדו אחרי חופשת סוכות אשר אך זה נגמרה.

ארגון המורים ביקש להשבית את הלימודים עוד בתחילת השנה אך נמנע מלעשות זאת בעקבות הכרעת בית הדין לעבודה כי על הארגון ונציגי האוצר לשוב לשולחן המשא ומתן. עם זאת, לאחר שלא חלה התקדמות של ממש בנושא הותר הצו אשר הוציא בית הדין והארגון החל בעיצומים ואף השבית הלימודים ליום אחד בתור "שביתת אזהרה". הארגון מבקש למחות על תנאי ההעסקה של המורים החברים בו, בהם גם העלאת השכר. המשא ומתן בין הארגון ומשרדי הממשלה נמשך מזה חודשים רבים אך ללא תוצאות עד כה.

מקורות[עריכה]