המעטפות הכפולות לא שינו דבר; קדימה והליכוד עדיין טוענים לנצחון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

12 בפברואר 2009
גם לאחר ספירת המעטפות הכפולות, ובהן קולות החיילים, הדיפלומטים, הימאים, הנכים, מזכירי הקלפיות והאסירים והסוהרים - אין שינוי בחלוקת המנדטים בעקבות הבחירות לכנסת ה-18. על כן, התוצאות הסופיות הן יתרון של מנדט למפלגת קדימה בראשות ציפי לבני על פני 27 המנדטים של הליכוד בראשות בנימין נתניהו, ומנגד יתרון בן 10 מנדטים לגוש הימין על פני גוש השמאל-מרכז, כולל המפלגות הערביות שאינן צפויות לתמוך בהקמת קואליציה.

בסיום הספירה נתגלו 43,097, מהם עשרות קולות חיילים שהביעו מחאתם על שביו של החייל גלעד שליט וכתבו את שמו על גבי הפתק הלבן שבקלפיות. קולות נוספים אשר לא השפיעו הם יותר ממאה אלף קולות למפלגות אשר לא עברו את אחוז החסימה, רובן, מלבד מפלגת הגמלאים, מפלגות אשר לא יוצגו גם בכנסת היוצאת. אחוז החסימה עמד לבסוף על כ-27,000 קולות.

השבעת הכנסת ה-18 תתרחש ב-24 בפברואר, ויום למחרת יודיע נשיא המדינה שמעון פרס על חבר הכנסת אשר נבחר להרכיב קואליציה, לאחר שישמע את המלצות הסיעות השונות החל מיום רביעי הקרוב. הליכוד וקדימה החליפו גם היום האשמות בתקשורת כי זו האחרת איננה מוכנה להכיר בהפסדה, ומנגד לטעון לנצחונן שלהן. טרם ברור במי יבחר נשיא המדינה להרכיב קואליציה, על אף הרוב המסתמן לגוש הימין ורבות תלוי בהחלטתו של אביגדור ליברמן, ראש מפלגת ישראל ביתנו אשר הגדילה כוחה וזכתה ל-15 מנדטים.

מקורות[עריכה]