לדלג לתוכן

המשטרה ביקשה לחקור בדחיפות את אולמרט; לא ידוע על איזו פרשה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

1 במאי 2008

אהוד אולמרט

באופן מסתורי מעט נודע היום (חמישי) כי חוקרי משטרת ישראל ביקשו להפגש עם ראש הממשלה אהוד אולמרט לצורך חקירה באופן בהול.

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אישר את בקשתה החריגה של המשטרה לחקור את ראש הממשלה בתוך 48 שעות, והחוקרים צפויים להגיע למעונו של אולמרט מחר, יום שישי, ולחקרו במשך כשעה. המסתורין נובע מהעובדה שעל אף הבהילות החריגה, לא נודע דבר על הסיבה לחקירה עצמה או לבקשה הדחופה שהוגשה.

מספר פרשיות נקשרו בשמו של אולמרט בזמן כהונתו כראש ממשלה ובחלקן ממשיכה עדיין חקירת המשטרה. בין השאר נחשד אולמרט במתן טובות הנאה והפרת אמונים בהיותו שר התעשייה מסחר ותעסוקה. חקירה אחרת המתנהלת כיום כנגד ראש הממשלה נוגעת לבית אשר קנה ברחוב כרמייה בירושלים, כביכול במחיר נמוך מערכו האמיתי בתמורה להפעלת קשריו לטובת הקבלן. בעבר הועלו חשדות גם לגבי מעורבותו ברכישת גרעין השליטה בבנק לאומי.

בחלק מהפרשיות האלו אולמרט כבר נוקה מחשדות, ובחלק נמתחו ביקורות על מעשיו, בין השאר בדו"חות מבקר המדינה. חקירות אחרות, כגון פרשת הבית בכרמייה וחלק מהחשדות שהועלו כנגד פעילותו בזמן כהונתו במשרד התמ"ת, עדיין מתנהלות ביחידות המשטרה. כאמור, לא ידוע לגבי איזו חקירה מבקשים החוקרים להפגש עתה עם אולמרט, ודוברי משטרת ישראל סרבו להגיב לשאלות העיתונאים עד כה. מלשכת אולמרט אישרו את דבר החקירה ונמסר כי ראש הממשלה ישתף פעולה עם החוקרים.

מקורות

[עריכה]