המשטרה שוב מבקשת לחקור את אולמרט בהתרעה קצרה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 במאי 2008
בפעם השנייה בתוך שבועות ספורים הגישה משטרת ישראל בקשה לחקור את ראש הממשלה אהוד אולמרט באופן בהול במסגרת מעורבותו עם משה טלנסקי. הפעם הקודמת, מעט לפני יום העצמאות, סימנה את תחילת חשיפת הפרשה, בה חשוד אולמרט שקיבל כספים שלא כדין מטלנסקי. עתה מבקשת המשטרה לחקור את אולמרט בשנית במשך כשעה לפני שטלנסקי יתן את עדותו המוקדמת, אותה התיר בית המשפט המחוזי בירושלים.

בנימוקיהם כותבים חוקרי המשטרה כי שמכיוון שפרקליטיו של אולמרט יקבלו לידיהם את חומר החקירה לצורך חקירה נגדית של טלנסקי במסגרת העדות המוקדמת - יש לחוקרים צורך לתשאל שוב את אולמרט בטרם יראה את כל הראיות והעדויות שנאספו במסגרת הפרשה. פרקליטיו של אולמרט עד כה לא הגיבו לבקשת המשטרה, אך גינו את התנהגותה. לא נודע האם בקשת החוקרים תענה, אך אלו מבקשים לחקור את אולמרט כבר במהלך סוף השבוע או ביום ראשון.

פרקליטיו של אולמרט, וכן אלו של ראש לשכתו שולה זקן החשודה גם כן בפרשה, עתרו לבית המשפט העליון כנגד עדותו המוקדמת של טלנסקי. לדבריהם, העדות המוקדמת, אשר תגבה עוד בטרם יוחלט בפרקליטות המדינה האם להגיש כנגד אולמרט כתב אישום, תפגע בסיכוייו של אולמרט למשפט הוגן, שכן תקשה על פרקליטיו לבצע חקירה נגדית תקינה, בהסתמך על כלל עובדות הפרשה. טלנסקי צפוי להעיד ב-25 במאי, לאחר שבקשת הפרקליטות אושרה על ידי בית המשפט המחוזי.

כזכור, החשדות כנגד אולמרט הן כי קיבל כספים שלא כדין מטלנסקי. כאשר צומצם צו איסור הפרסום על הפרשה הודה אולמרט כי קיבל כספים מטלנסקי - אך הדגיש כי אלו היו רק תרומות לקמפייני הבחירות לעיריית ירושלים ולמפלגת הליכוד וכי לא לקח הכסף לכיסו. עם זאת, המשטרה חוקרת אפשרות של קבלת כספים שלא כדין או לא לקראת מועדי בחירות. עוד נודע כי עו"ד מסר, מקורבו של אולמרט, מועמד בעיני הפרקליטות להעיד מטעמה במידה ויוגש כתב אישום כנגד ראש הממשלה.

מקורות[עריכה]