המשטרה תפסה את הברחת הסמים הגדולה בישראל

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
8 ביולי 2007
כדורי אקסטזי

היום (ראשון) נודע כי משטרת ישראל הצליחה, באמצעות מידע מודיעני אשר התקבל מבעוד מועד, לסכל את נסיון הברחת הסמים הגדול ביותר עד כה לישראל. כוחות הבטחון ורשות המסים הצליחו לאתר מכולה אשר כללה רהיטים ובתוכם הוסתרו מליוני כדורי אקסטזי וכן חומר גלם לייצור סמים. המכולה נעצרה ותוכנה הוחרם על ידי הרשויות במהלך חודש מאי. על פי הערכות גורמים רשמיים, שווי החומרים שנתפסו הוא כמאה מליון שקלים.

המכולה הגיעה לנמל חיפה במסווה של מכולת רהיטים רגילה מנמל מוצא בהולנד. למעשה, בתוך הרהיטים אשר במכולה הוסתרו שקיות רבות ובתוכן מליוני כדורי אסקטזי. עוד נמצאו במכולה עשרות קילוגרמים של החומר MDMA, אשר באמצעותו ניתן היה להפיק עוד מאות אלפי כדורי אקסטזי, כך לדברי המשטרה.

על פי חשד המשטרה, הסמים רוכזו בהולנד מכל רחבי אירופה ולאחר מכן נשלחו בישראל בתקווה למוכרם לצרכני סמים ישראלים. עד כה נעצרו בפרשה שלושה חשודים, מתוכם שניים עצורים בישראל ואדם נוסף נעצר בידי רשויות צרפת, מולן פתחו הרשויות הישראליות בהליכי הסגרה. החשודים, כולם בסביבות שנות ה-60 לחייהם, נעצרו בחשד כי פעלו למען איסוף החומרים, שליחתם והסוואתם בתוך הרהיטים. שלושת העצורים מוכרים למשטרת ישראל ועל פי גורמי המשטרה ריצו בעבר תקופות מאסר בישראל או במדינות זרות.

עוד נטען על ידי משטרת ישראל כי ככל הנראה היו מעורבים בפרשה אנשים נוספים, אשר עבדו על פי החשד בנמלים באשדוד ובחיפה. גורמי המשטרה ציינו כי נראה שלא הייתה זו הפעם הראשונה בה ניסו החשודים להבריח סמים בדרך זו לישראל וככל הנראה נסיון קודם שלהם מספר חודשים קודם לכן כשל מסיבות כלשהן.

מקורות[עריכה]